Windows 11 performance editions kullanmak mantıklı mı?

Modlu Windows kurmaya kesinlikle değer. Bu forumda en çok gözlemlediğim şey insanların fazla "şüpheci" olması. Bunu anlıyorum dolandırıcı çok insan var ama biraz araştırma vs güvenilir kaynaklara da kolayca ulaşılıyor. Kendim NTLite ile modlanmış bir Windows kullanıyorum tüm bloatware, telemetry kapalı, input lag hissiyatı 0. benim sistemimde iyi ama ben FPS oyuncusuyum ve Online oyunlardaki input lag, latency vs bunları minimuma çekip o sistemden maksimum verimi almayı tercih ediyorum. Yani olay sadece "10-20" FPS değil.
reis NTLite ile ilgili windows modlama da yardımcı olur musun ?

Kullandığın ISO'yu bizimle paylaşır misin?

reis NTLite ile ilgili windows modlama da yardımcı olur musun ?
Hocam youtube'da fr33thy diye biri var, ben onun paylaştığı google driver hesabından windows 10 21h2 ntlite modlu windowsu kullanıyorum. kendisi de windows 11 i deneyip windows 10 21h2 sürümü daha iyi demişti, yani windows 11e şuanlık geçmene gerek yok. eskiden sürekli en güncel windows versiyonu kurardım, updateleri sürekli yapardım, antivirüs programı kullanırdım, ekran kartının en yeni driverı çıktığı gibi indirirdim ama bu tweak işlerine bulaştığımda farkettim bir çok şeyi yanlış yapıyormuşum. şimdi bu adamın paylaştığı isoyu kurup, windows updatei kapatıp, chipset, ethernet, ekran kartı driverlarını yükleyince işim bitiyo, zaten isoda gereksiz servislerde kapalı geliyo arkama yaslanıp keyfini çıkarıyorum. ha bi de aygıt yöneticisinden hpeti kapıyorum biosta açık kalıyo. bunları yazdığım için uyarı almışım ama bu işin içinde olmayan anlamaz, kendim eski yarı profesyonel cs oyuncusuyum ve input lagı, screen tearingi, delay, latency bunları en hafife indirmenin oyun performansına katkısını bilmeyen adamlar beni reportlayabilir.

Hocam youtube'da fr33thy diye biri var, ben onun paylaştığı google driver hesabından windows 10 21h2 ntlite modlu windowsu kullanıyorum. kendisi de windows 11 i deneyip windows 10 21h2 sürümü daha iyi demişti, yani windows 11e şuanlık geçmene gerek yok. eskiden sürekli en güncel windows versiyonu kurardım, updateleri sürekli yapardım, antivirüs programı kullanırdım, ekran kartının en yeni driverı çıktığı gibi indirirdim ama bu tweak işlerine bulaştığımda farkettim bir çok şeyi yanlış yapıyormuşum. şimdi bu adamın paylaştığı isoyu kurup, windows updatei kapatıp, chipset, ethernet, ekran kartı driverlarını yükleyince işim bitiyo, zaten isoda gereksiz servislerde kapalı geliyo arkama yaslanıp keyfini çıkarıyorum. ha bi de aygıt yöneticisinden hpeti kapıyorum biosta açık kalıyo. bunları yazdığım için uyarı almışım ama bu işin içinde olmayan anlamaz, kendim eski yarı profesyonel cs oyuncusuyum ve input lagı, screen tearingi, delay, latency bunları en hafife indirmenin oyun performansına katkısını bilmeyen adamlar beni reportlayabilir.
Reis çok iyi söylüyorsun ama win 11 in daha iyi olduğunu duydum temiz ve fps bakımından ufakda olsa daha iyi diye. söylediğin işlemi win11 de nasıl yapabilirim yardımcı olur musun ?

Var mı başka yardımcı olabilecek lag fps vs sorun yaşamamak için en uygun win11 kurmak istiyorum ?

Son düzenleme:
Kanka kuracağım bakalım. Benim Intel Core i5 PC çok ısındı bu aralar formatlayıp Windows 11 performance editions yükleyip bakım onarım yaparım. Bakalım nasıl performans alacağım yazarım yine de deneyimimi.

Yeni konular

Geri
Yukarı