Windows 11 Pro'dan Home'a nasıl dönülür?

Konu ile alakalı bilgisi olmayanlar yüzünden konu gereksiz yere uzuyor.

Mevcut sisteminiz Pro lisansa sahip olduğu için kurulum sırasında lisan otomatik olarak yeni kurulacak sistem tarafından tanımlanıyor.

Bu durumu bypass etmek için yukarıda belirtmiş olduğum işlemi uygulayabilirsiniz.

Temiz bir kurulum USB oluşturunuz ve yukarıdaki ei. CFG dosyasını USB içeriğine yükleyiniz.

Artık lisan göre değil manuel sürüm seçe bileceksiniz.
Hocam denedim olmuyor maalesef. Neyse boşverin

Hocam denedim olmuyor maalesef. Neyse boşverin
Çünkü hocamız size ei.cfg içinde yazacak kodları yazmamış. Ayrıca şunu 2.kez yazıyorum. BOOT MENÜSÜ üzerinden Windows kurmanız lazım. İsoyu veya USB belleği Windows içinde açıp setup ile kurmaya kalkarsanız doğal olarak mevcut lisansı kurar yeniden. Anlamak çok da zor değil.

Çünkü hocamız size ei.cfg içinde yazacak kodları yazmamış. Ayrıca şunu 2.kez yazıyorum. BOOT MENÜSÜ üzerinden Windows kurmanız lazım. İsoyu veya USB belleği Windows içinde açıp setup ile kurmaya kalkarsanız doğal olarak mevcut lisansı kurar yeniden. Anlamak çok da zor değil.
Hallettim hocam şuan home kurdum teşekkürler her şey için.

dostum galiba Pro'da bir anahtarla etkinleştirince dönemiyoruz Home illa Pro'ya döndürüyor imkansız
Temiz kurulum yaparak.
Formatsız geçilebilir!
Yöntemi şu mesajımda anlattım.

Ha bu linkteki dosya Win 10 için. Win 11 için sku dosyaları şunlar.

Son düzenleme:
Hallettim hocam şuan home kurdum teşekkürler her şey için.
Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim. Diğer insanlar 3.sayfaya gelmeye uğraşmasın :).

Formatsız geçilebilir!
Yöntemi şu mesajımda anlattım.

Ha bu linkteki dosya Win 10 için. Win 11 için sku dosyaları şunlar.
Verdiğiniz bu yöntem bilgisayarın ana dosyaları ile oynadığımız için eninde sonunda problem çıkartır. Ben burada format atarak geçilmek istendiği için format tekniğini verdim. Ama eğer format atmadan geçilmek istenirse durum değişir. Regeditten lisans girdilerini değiştirirseniz, ve sanki Windows'u bir ISO ile yükseltir gibi yeniden yüklerseniz dahs sağlıklı olur. Microsoft bile bunu kendi forumlarında çözüm olarak yazmış.

Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim. Diğer insanlar 3.sayfaya gelmeye uğraşmasın :).

Verdiğiniz bu yöntem bilgisayarın ana dosyaları ile oynadığımız için eninde sonunda problem çıkartır. Ben burada format atarak geçilmek istendiği için format tekniğini verdim. Ama eğer format atmadan geçilmek istenirse durum değişir. Regeditten lisans girdilerini değiştirirseniz, ve sanki Windows'u bir ISO ile yükseltir gibi yeniden yüklerseniz dahs sağlıklı olur. Microsoft bile bunu kendi forumlarında çözüm olarak yazmış.
Sanal sistem üzerinde test edebilirsiniz ;)

sku dosyalarının ne olduğunu biliyor musun?
Sistem ayarlarını değiştirme vb. yok bunda. Ana dosyalarıyla oynama da yok. Format atıldığında sistem dosyalarında etkinleştirme için kullanılan dosyaları format atmadan değiştiriyoruz. Temel mantık budur.

Geri
Yukarı