Windows 11 Retail mi OEM mi?

Konuya baktım Retail mantığıma yattı tek aklıma takılan soru satıcı bana verdiğin keyi başkasına verse o da etkinleştirse onunda bilgisayarında mı aktif olur ya da aynı anda tek bir bilgisayarda mı aktif olabilir.

Peki rehberde okuduğumda OEM key anakarta gömüldüğü için çalınamaz demiş retail keylerde de hacklenme çalınma gibi bir şey olabilir mi?
Hocam, key bilgisayarınızda aktif değilken, bir diğer kişi bu keyi kendi bilgisayarına girerse çalınmış olur ama bu ihtimal çok çok düşük. En fazla keyiniz patlayabilir, ki bu durumda her keyde gerçekleşebilecek bir durum.

Peki o zaman mor lisans sitesi güvenilir mi sağlam lisansta 100 liradan aşağı yok fakat mor lisansta Retail keyi 39 TL gibi bir fiyata buldum.

Hocam, key bilgisayarınızda aktif değilken, bir diğer kişi bu keyi kendi bilgisayarına girerse çalınmış olur ama bu ihtimal çok çok düşük. En fazla keyiniz patlayabilir, ki bu durumda her keyde gerçekleşebilecek bir durum.

Patlayabilir derken Windows'un tespiti sonucu aktifliği mi sonlanır?

Peki o zaman mor lisans sitesi güvenilir mi sağlam lisansta 100 liradan aşağı yok fakat mor lisansta Retail keyi 39 TL gibi bir fiyata buldum.

Patlayabilir derken Windows'un tespiti sonucu aktifliği mi sonlanır?

Hocam saglamlisans'tan Windows 10 Retail alın 65 TL'ye.

Geri
Yukarı