Windows 11 sadece League of Legends oyununda oluşan FPS düşüşü

Kazım Karakaya

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
-
Bugün ikinci kez güncelleme ile 11'e yükselttim ilkinde de LoL oynarken FPS problemi yaşadığım için hızlıca 10'a dönmüştüm bugün tekrar geçmek istedim ve ETS 2'de denemek istedim ETS 2'de Windows 10 ile ortalama aynı performansı alırken daha az sistem isteyen LoL oyununda 80FPS sabitken bir anda 30-40-50-60 FPS seviyelerine drop yiyerek düşüyor ve geri atma ve donma sorunları yaşıyorum. Sistemim mevcut sistemde başka bir problem yokken sadece LoL'de sorun yaşıyorum.

"AMD Ryzen 5 2600 / Sapphire Pulse RX580 8G / XPG Red (8x2)16GB 3000MHz / Intel 660p 512GB M.2 SSD / Samsung M3 Portable 1TB HDD

Logitech G105 Keyboard / SteelSeries Rival 110 Mouse / SteelSeries Arctis 3 2019 Edition Headset"

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün ikinci kez güncelleme ile 11'e yükselttim ilkinde de LoL oynarken FPS problemi yaşadığım için hızlıca 10'a dönmüştüm bugün tekrar geçmek istedim ve ETS 2'de denemek istedim ETS 2'de Windows 10 ile ortalama aynı performansı alırken daha az sistem isteyen LoL oyununda 80FPS sabitken bir anda 30-40-50-60 FPS seviyelerine drop yiyerek düşüyor ve geri atma ve donma sorunları yaşıyorum. Sistemim mevcut sistemde başka bir problem yokken sadece LoL'de sorun yaşıyorum.

"AMD Ryzen 5 2600 / Sapphire Pulse RX580 8G / XPG Red (8x2)16GB 3000MHz / Intel 660p 512GB M.2 SSD / Samsung M3 Portable 1TB HDD

Logitech G105 Keyboard / SteelSeries Rival 110 Mouse / SteelSeries Arctis 3 2019 Edition Headset"
Daha tam sürümü çıkmamış bir işletim sistemi için yorum yapmak zor. Şuan zaten bug kaynıyordur.

Hocam daha çıkma süresine aylar olan ve içerisinde hatalar, eksikler dolu bir sistemi neden son kullanıcı olarak kullandığınızı anlayamıyorum. Zaten hali hazırda Windows 10 duruyor.

Denemek istiyoruz çünkü. Gözümüze daha güzel geliyor, daha yeni geliyor. ya da bazen bazı sistemlerde daha performanslı çalışıyor. Deneyip görmek istiyoruz, kısaca.
Hocam denemek istiyorsanız sanal makineye de kurabilirsiniz veya Dual Boot olarak da kurabilirsiniz. Oyun performansını ayrıca Dual Boot olarak daha iyi test edebilirsiniz ama kendi sisteminize şuan için kurmanızı önermiyorum. Arkadaş FPS sorunu yaşadığını söylemiş böyle hazır olmayan bir sistem için bu tarz sorunlar beklenen sorunlar olduğunu düşünüyorum.

Yapımcısı Riot Games olduğu için %70 ihtimalle oyundan kaynaklı sorundur.

Geri
Yukarı