Çözüldü Windows 11 sağ tık ile açılan pencere nasıl ayarlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

InsanEvladı01

Centipat
Daha fazla  
Dostlar Windows 11 de herhangi bir klasöre sağ tıkladığımda ilk resimdeki gibi bir sekme açılıyor altta daha fazla diye seçenek var ona basınca da ikinci resimdeki gibi bir sekme açılıyor. Sağ tık yapınca direk ikinci resimdeki gibi bir sekme açılmasını nasıl sağlayabilirim, bunun bir ayarı var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-13 214233.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-13 214233.png
    79,2 KB · Görüntüleme: 45
  • Ekran görüntüsü 2024-02-13 214306.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-13 214306.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 42
Çözüm
Peki redegit ile nasıl yapacağım.

Komut İstemini yönetici olarak çalıştırın ve bu komutu girin.

reg add "HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32" /f /ve

@InsanEvladı01 işte ben bu yüzden Windows 11'e geçmiyorum böyle tasarım hatası olmaz.

Tasarım hatası değil yeni menü gayet güzel fakat Daha fazla seçenek göster ile eski menünün açılması tamamen saçmalık eski menüyü tamamen kaldırmaları daha güzel olurdu.
Evet, bu konuda hemfikirim, yeni bir işletim sistemi çıkarıyorsunuz ve eski menüye erişmek için ekstra bir seçenek koyuyorsunuz, bence bu tamamen saçmalık.

Kontrol panelinin yeni Dosya Gezgini ile uyumlu olmasını isterdim, örneğin kontrol panelini açmak eski Dosya Gezgini'ni açıyor, bu son derece can sıkıcı, pencere modunu desteklese ve yeni Dosya Gezgini ile uyumlu olsa harika olurdu veya tamamen ayarlar menüsüne taşınsa daha da iyi olurdu.

Windows araçları var ve bunları açtığımda eski arayüzdeki şeyler açılıyor, bu da can sıkıcı.

Eki Görüntüle 2115616

Evet, Windows 11'in birçok eksiği var ve bazı şeyler saçma ama en azından yenilikçi hissettiriyor.

@neXusTS Denetim Masası gayet kullanışlı hâlâ. Neden kaldırıyorlar anlamıyorum. Ayarlar menüsü yeterli değil. Denetim masasını modernize et olsun bitsin. Karışıklığa ne gerek var. Denetim Masası ayarlar menüsüyle hibrit bir biçimde çalışmalı.

İşte dediğim gibi ya ayarlar menüsüne taşınmalı ya da yeni Dosya Gezgini tasarımıyla uyumlu çalışmalı. Bende daha çok Dosya Gezgini ile uyumlu çalışmasını isterdim.

Artı -1 Eksi
@InsanEvladı01 Yenilik isteyen Windows 8.1'e baksın Windows tarihinin en yenilikçi ve hızlı sürümü Microsoft Windows 8.1'den sonra yokuş aşağı gidiyor. Bir işletim sistemi nasıl geriye gider anlamıyorum. Windows 8.1 Mükemmel bir arayüze sahipti.Ama beyefendiler beğenmediler uğraşın durun şimdi size Windows 11 müstahak.

@InsanEvladı01 Windows 8 iyi bir sürüm değil bahsettiğim sürüm 8.1 sürümü. Ona karışık dediler ya pes diyorum. Alışmam 1 günümü aldı Her şeyden önemlisi Windows 10'a bile alıştım ama yok arkadaş Windows 11'deki tasarım hataları beni benden alıyor.
Şimdi de yapay zeka ayağına verilerimizi toplayacak Microsoft Windows 12 ile.
(İnşallah çıkmaz bu sürüm.)
Bir isletim sistemi minimum 16 GB ram isteyemez! İstiyorsa ya sorunludur ya da daha çok veri toplamak isitiyor Microsoft .Bir yapay zeka 16 gb ram tüketemez çünkü. Ek olarak Windows un sorunları :
Ne var elimizde sorunlu bir NT çekirdeği ve hantal ve yavaş çalışan bir işletim sistemi
30 yıllık Ntfs dosya sistemi.
Yenilik ekliyorsunuz da eski şeyleri de kaldırın be abicim. (Denetim masası hariç)
Yoksa bu NT çekirdeği bu kadar yeniliği kaldırmaz ki kaldırmıyor zaten. SSD ile sanki 2006 lı yılların makinelerini kullanıyor gibi hissediyorum bazen.
Çok basit yenilik ekliyorsan şayet fazlalıkları kesip atacaksın. ya da hibrit çalıştıracaksın.

Son düzenleme:
@InsanEvladı01 Windows 8 iyi bir sürüm değil bahsettiğim sürüm 8.1 sürümü. Ona karışık dediler ya pes diyorum. Alışmam 1 günümü aldı Her şeyden önemlisi Windows 10'a bile alıştım ama yok arkadaş Windows 11'deki tasarım hataları beni benden alıyor.
Şimdi de yapay zeka ayağına verilerimizi toplayacak Microsoft Windows 12 ile.
(İnşallah çıkmaz bu sürüm.)
Bir isletim sistemi minimum 16 GB RAM isteyemez! İstiyorsa ya sorunludur ya da daha çok veri toplamak isitiyor Microsoft. Bir yapay zeka 16 GB RAM tüketemez çünkü. Ek olarak Windows'un sorunları:
Ne var elimizde sorunlu bir NT çekirdeği ve hantal ve yavaş çalışan bir işletim sistemi
30 yıllık NTFS dosya sistemi.
Yenilik ekliyorsunuz da eski şeyleri de kaldırın be abicim. (Denetim Masası hariç)
Yoksa bu NT çekirdeği bu kadar yeniliği kaldırmaz ki kaldırmıyor zaten. SSD ile sanki 2006'lı yılların makinelerini kullanıyor gibi hissediyorum bazen.
Çok basit yenilik ekliyorsan şayet fazlalıkları kesip atacaksın. Ya da hibrit çalıştıracaksın.

Kesinlikle katılıyorum hocam.

Bu arada Ayarlar menüsüne eklenen Home yani Windows reklamlarının olduğu sayfayı kapatabiliyorsunuz bunun hakkında konu açmıştım.

Windows 12'nin 16 GB RAM istemesi tamamen saçmalık.

Umarım NT Çekirdeğini yenilerler yoksa çok fazla tepki alırlar artık cidden yenilemeleri lazım. Windows 11'de yenilemelerini çok isterdim fakat yenilemediler çünkü Windows 11 hızlı alınan bir kararla çıkartıldı uzun süredir üzerinde çalışılan bir işletim sistemi değildi. Ama üzerinde çalışılan Windows 10X gibi sürümlerde vardı zaten Windows 11 onun devamı oldu Windows 10X'le çekirdeği yenileselerdi mükemmel olurdu ama maalesef olmadı. Umarım Windows 12 ile NT Çekirdeğini yenilerler.

Yeni konular

Geri
Yukarı