Çözüldü Windows 11 sağ tık ile açılan pencere nasıl ayarlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

InsanEvladı01

Centipat
Daha fazla  
Dostlar Windows 11 de herhangi bir klasöre sağ tıkladığımda ilk resimdeki gibi bir sekme açılıyor altta daha fazla diye seçenek var ona basınca da ikinci resimdeki gibi bir sekme açılıyor. Sağ tık yapınca direk ikinci resimdeki gibi bir sekme açılmasını nasıl sağlayabilirim, bunun bir ayarı var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-13 214233.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-13 214233.png
    79,2 KB · Görüntüleme: 45
  • Ekran görüntüsü 2024-02-13 214306.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-13 214306.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 42
Çözüm
Peki redegit ile nasıl yapacağım.

Komut İstemini yönetici olarak çalıştırın ve bu komutu girin.

reg add "HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32" /f /ve

@InsanEvladı01 işte ben bu yüzden Windows 11'e geçmiyorum böyle tasarım hatası olmaz.

Tasarım hatası değil yeni menü gayet güzel fakat Daha fazla seçenek göster ile eski menünün açılması tamamen saçmalık eski menüyü tamamen kaldırmaları daha güzel olurdu.
Dostlar Windows 11 de herhangi bir klasöre sağ tıkladığımda ilk resimdeki gibi bir sekme açılıyor altta daha fazla diye seçenek var ona basınca da ikinci resimdeki gibi bir sekme açılıyor. Sağ tık yapınca direk ikinci resimdeki gibi bir sekme açılmasını nasıl sağlayabilirim, bunun bir ayarı var mı?

3. parti bir program ile yapabilirsin. Regedit dosyaları kurcalanarakta yapılabiliyordu diye biliyorum.

Peki redegit ile nasıl yapacağım.

Komut İstemini yönetici olarak çalıştırın ve bu komutu girin.

reg add "HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32" /f /ve

@InsanEvladı01 işte ben bu yüzden Windows 11'e geçmiyorum böyle tasarım hatası olmaz.

Tasarım hatası değil yeni menü gayet güzel fakat Daha fazla seçenek göster ile eski menünün açılması tamamen saçmalık eski menüyü tamamen kaldırmaları daha güzel olurdu.

Çözüm
Komut istemini yönetici olarak çalıştırın ve bu komutu girin.

Reg add "HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32" /f /ve

Tasarım hatası değil yeni menü gayet güzel fakat daha fazla seçenek göster ile eski menünün açılması tamamen saçmalık eski menüyü tamamen kaldırmaları daha güzel olurdu.

Bilgisayarı kapatıp açınca oldu. Teşekkür ederim.

Ama eski menü daha kullanışlı geliyor. Ya eskiyi tamamen kaldıracaklardı ya da yeniyi hiç yapmayacaklardı.

@neXusTS Tasarım hatası işte daha fazla seçenek göster menüsü kim akıl etmişse ergonominin içinden geçmiş.

Evet o konuda katılıyorum yeni işletim sistemi çıkarıyorsunuz ve eski menüye ulaşmak için ekstra seçenek koyuyorsunuz tamamen saçmalık bence de.

@InsanEvladı01 Eski menüyü yeniye entegre edecekti. İki tane ayarlar menüsü vardı bir de bu çıktı başımıza.

Ben mesela Denetim Masasınında Yeni Dosya Gezgini'yle uyumlu çalışmasını isterdim Denetim Masasını açınca eski Dosya Gezgini açılıyor aşırı sinir bozucu Pencere modunu destekleyip yeni dosya gezginiyle uyumlu olsa mükemmel olurdu ya da tamamen ayarlar menüsüne taşınsa daha güzel olurdu.

Windows araçları var onu açınca da eski arayüzden kalma şeyler açılıyor o ayrı sinir bozucu

1707852005599.png

Geri
Yukarı