Windows 11 sesle yazma hatası

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
1662886353958.png

1. Bilgisayar ayarlarına girin.
2. "Hesaplar" seçeğine girin.
3. "Aile ve diğer kullanıcılar"ı seçin.
4. "Diğer kullanıcılar" altındaki "Hesap ekle"ye tıklayın.
5. PC'niz için yeni bir kullanıcı oluşturun.
6. Yeni kullanıcının hesap türünü "Yönetici" olarak değiştirin.
7. Yeni hesaba geçiş yapın.
(Yabancı bir çözümü anlattım, eğer çalışmadıysa maalesef ki başka bir çözümü yok mecbur güncelleme gelirse ancak öyle düzelir.)

1. Bilgisayar ayarlarına girin.
2. "Hesaplar" seçeğine girin.
3. "Aile ve diğer kullanıcılar"ı seçin.
4. "Diğer kullanıcılar" altındaki "Hesap ekle"ye tıklayın.
5. PC'niz için yeni bir kullanıcı oluşturun.
6. Yeni kullanıcının hesap türünü "Yönetici" olarak değiştirin.
7. Yeni hesaba geçiş yapın.
(Yabancı bir çözümü anlattım, eğer çalışmadıysa maalesef ki başka bir çözümü yok mecbur güncelleme gelirse ancak öyle düzelir.)
Denedim işe yaramadı. Bölge ile ilgili bir sorun olabilir mi ?

Türkçe desteğinin olduğunu biliyorum. Fakat mikrofon ile bağlantı da sorun olabilir.

Denedim işe yaramadı. Bölge ile ilgili bir sorun olabilir mi ?

Türkçe desteğinin olduğunu biliyorum. Fakat mikrofon ile bağlantı da sorun olabilir.
Hiçbir fikrim yok, kendim Windows 11 bile kullanmayınca deneme yanılma yoluyla da yardımcı olamıyorum kusura bakmayın. Ve evet dediğiniz gibi bir ihtimal mikrofon bağlantısında sorun olabilir.

Hiçbir fikrim yok, kendim Windows 11 bile kullanmayınca deneme yanılma yoluyla da yardımcı olamıyorum kusura bakmayın. Ve evet dediğiniz gibi bir ihtimal mikrofon bağlantısında sorun olabilir.
Şu an genel bir sorun olduğunu söyledi microsoft forumunda bağımsız bir üye. Ctrl+H tuşları yerine windowsun dokunmatik klavyesini açarak mikrofon tuşuna tıklamak sorunu çözüyor. İleride ki güncellemelerde sorunun çözülmesi dileği ile...

Şu an genel bir sorun olduğunu söyledi microsoft forumunda bağımsız bir üye. Ctrl+H tuşları yerine windowsun dokunmatik klavyesini açarak mikrofon tuşuna tıklamak sorunu çözüyor. İleride ki güncellemelerde sorunun çözülmesi dileği ile...
Muhtemelen dediğiniz gibi güncellemelerle sorun çözülecektir, umarım yakın zamanda çözülür. 😇😇

Geri
Yukarı