Windows 11 sıfırlama

• Konuyu başlatan sono
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 876
Buluttan indir falan diyor bu, değişik bir özellik. Yeni sanırım.
Yok hocam bunda da internetten tüm herşeyi indiriyor ancak o da sorunlu, saçma sapan mavi ekran verme sorunu var.

Yani ben böyle yok şu sürücü yok bu update kovalamak yerine bilgisayara format atayım diyorsun. Aslında başta ben de öyle yapacaktım ama aniden YouTube'da karşıma bu sıfırlama mevzusu çıkınca atladım hemen sazan gibi.
Hocam sürücü her şekilde indireceksiniz (Windows Update ile oluyor) ancak güncel Windows format diski ile güncelleme kovalamayacaksınız ve ileride sıfırlama ile yaptığınızda alacağınız hatalar format ile olmayacak.

Son düzenleme:
Yok hocam bunda da internetten tüm herşeyi indiriyor ancak o da sorunlu, saçma sapan mavi ekran verme sorunu var.

Hocam sürücü her şekilde indireceksiniz (Windows Uptade ile oluyor) ancak güncel Windows format diski ile güncelleme kovalamayacaksınız ve ileride sıfırlama ile yaptığınızda alacağınız hatalar format ile olmayacak.
Daha önce hiç format atmadığım için mevzuyu bilmiyordum, o yüzden patladım böyle ya. En iyisi gidip format nasıl atılırı öğreneyim bu kez. Teşekkürler hocam, eksradan bilmem gereken bir şey var mı bu format işi için?

@sono hocam abartılı şeyler değil. Kısaca geçmek gerekirse:

Formattan önce:

ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden ve en güncel olanı olarak aldığınızdan emin olun.
Rufus üzerinden işleminizi yapmanızı öneriyorum, sisteminiz UEFI ise UEFI, eski BIOS ise Legacy modunu seçin.

Format esnasında:

Kesinlikle güncelle seçeneğini seçmeyin, gelişmiş kısmına tıklayın ve sistem diskinizin her bölümünü silin. İkinci bir disk varsa dikkat edin onu silmemek için. Peşinden yeni tuşu ile diskinizi biçimlendirin ve devam edin.

Formattan sonra:

Sürücülerinizi ya Windows Update ya da el ile güncelleyin, ekran kartı gibi önemli sürücüleri el ile güncellemenizi öneririm.
Güncellemeleri kontrol edin.
Lisansınız varsa etkinleştirin, yoksa 20-30 TL'ye satın alabilirsiniz.

@sono anakartınız nedir? Ona göre format linki atacağım.

Dosya Ekleri

• resim_2023-10-03_153549936.png
    resim_2023-10-03_153549936.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 12
@sono sistem bilgisi uygulamasından BIOS modu kısmını atar mısınız?

@sono sistem bilgisi uygulamasından BIOS modu kısmını atar mısınız?
uefi hocam.

techopat ın bu videosu işime yarayacak gibi duruyor, burdan devam edeyim mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@sono o da olur, ben rehber halini atacaktım ki onda da bu videoyu gördüm.

Format esnasında:

Kesinlikle güncelle seçeneğini seçmeyin, gelişmiş kısmına tıklayın ve sistem diskinizin her bölümünü silin. İkinci bir disk varsa dikkat edin onu silmemek için. Peşinden yeni tuşu ile diskinizi biçimlendirin ve devam edin

Videoda şu kısımla ilgili bir şey yok da, ikinci disk varsa dikkat edin dediniz ya onu anlamadım hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
@sono hocam format esnası için video atacağım bir dakika. 2. disk diye bahsettiğim mesela SSD'nin yanında hard disk var ise.

@sono bir de hocam Windows 10 yerine Windows 11 ISO dosyasını indirmeyi unutmayın, videoda galiba Windows 10 ISO'su var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda Full hali var, yaptığınız işlemleri es geçebilirsiniz.

Direkt adımlar kısmından boot menüsüne F8 ile girme kısmına gelebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı