Windows 11 sıfırlama

• Konuyu başlatan sono
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 875

sono

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Windows 11 yüklü bilgisayarımı ayarlardan sıfırladım, "Windows 11 Cloud'tan indir" ve "Bilgisayarı tamamen temizle" seçenekleriyle.

Sıfırladıktan sonra yapmam gereken indirmem kurmam gereken bir şey var mı, sürücü vs?

Bir de sıfırlandıktan sonra şu Key satan sitelerden Key alıp Windows Home atacaktım ama etkinleştirme kısmındaki bu yazı kafamı karıştırdı, bu yazı Key girmeme engel olacak mı? Ona göre boşuna para vermeyeyim.

resim_2023-10-03_144531527.png

Bence sıfır bir format atmanız daha sağlıklı olurdu.

Key kısmında bilgim yok ancak sıfırlamadan sonra sürücüleri yükleyin. Bu arada sıfırlama işlemi sağlıklı değil, sistem dosyaları bozulabiliyor. Format daha iyi.

neden ki, bu da sıfırlama değil mi benim istediğim de pcde ne var ne yok silinmesiydi, sizce neyi yanlış ki bunun
Attığınız tam anlamıyla format atmak olmuyor çünkü. Sadece sıfırlıyorsunuz, dosyaları siliyor. Kalıntılar kalabiliyor. (Bazen direkt sistemi bozabiliyor) Diskinizi sıfırlamıyorsunuz. Temiz format dediğimiz şey de diski de temizlediğinden daha hatasız ve sağlıklı bir işlem yapmış oluyorsunuz. Key sorusunu bilmiyorum maalesef.

Neden ki, bu da sıfırlama değil mi? Benim istediğim de PC'de ne var ne yok silinmesiydi, sizce neyi yanlış ki bunun?
Sıfırlayınca bozuk sistem dosyası varsa düzeltmez, sadece dosyaları siler. Yani sıfırlama sayılmaz. Windows üzerinde hala veri kalır. Format ise en baştan sistem kurmaktır.

Sıfırlayınca bozuk sistem dosyası varsa düzeltmez, sadece dosyaları siler. Yani sıfırlama sayılmaz. Windows üzerinde hala veri kalır. Format ise en baştan sistem kurmaktır.
Buluttan indir falan diyor bu, değişik bir özellik. Yeni sanırım.

Etkinleştirilme sunucusuna bağlanılamadı hatası veriyor. İki olasılık var;
  1. İşletim sistemini korsan aktifleştirdiniz.
  2. İşletim sisteminde virüs var ve sıfırlama yapmanızı engelliyor.
İki türlü de önerim düzgünce format atmak. Çözümleri var, ama kesin değil.

Örneğin, eğer korsan aktifleştirdiyseniz CMD'ye aşağıdaki komutu yazın:
Kod:
slmgr.exe /ckms
Bilgisayara reset atın, sıfırlama çalışmalı.

Eğer virüs varsa virüsü kaldırmak genellikle çözüm olmaz. Virüs kaldırılsa da etkisi ve zararı her zaman temizlenemez. Yine de bi' tarama yapıp hosts dosyanızı silin.

Yani ben böyle yok şu sürücü yok bu update kovalamak yerine bilgisayara format atayım diyorsun. Aslında başta ben de öyle yapacaktım ama aniden YouTube'da karşıma bu sıfırlama mevzusu çıkınca atladım hemen sazan gibi.

Buluttan indir falan diyor bu, değişik bir özellik. Yeni sanırım.

Etkinleştirilme sunucusuna bağlanılamadı hatası veriyor. İki olasılık var;
  1. İşletim sistemini korsan aktifleştirdiniz.
  2. İşletim sisteminde virüs var ve sıfırlama yapmanızı engelliyor.
İki türlü de önerim düzgünce format atmak. Çözümleri var, ama kesin değil.

Örneğin, eğer korsan aktifleştirdiyseniz CMD'ye aşağıdaki komutu yazın:
Kod:
slmgr.exe /ckms
Bilgisayara reset atın, sıfırlama çalışmalı.

Eğer virüs varsa virüsü kaldırmak genellikle çözüm olmaz. Virüs kaldırılsa da etkisi ve zararı her zaman temizlenemez. Yine de bi' tarama yapıp hosts dosyanızı silin.
korsan aktifleştirme yapmadım hiç pc her zaman education moddaydı ama bir keresinde şu windows etkinleştir yazısını kaldırmak için bişiler yapmıştım belki ondan olmuş olabilir.
söylediğiniz kodu yazınca bu çıkıyor
resim_2023-10-03_150812265.png
resim_2023-10-03_150812265.png

Geri
Yukarı