Çözüldü Windows 11 şifresi kaldırılınca Microsoft ile oturum açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ege kck

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Acemi Yazılımcı
Ben şifremi kaldırmak istiyorum kaldırıyorum fakat bu sefer de Microsoft hesabımın şifresi ile giriş yaptırıyor ben bunu istemiyorum. Direkt olarak bilgisayar açılsın istiyorum yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Zaten öyle yapıyorum, PIN'i kaldırıyorum. Fakat bu sefer giriş ekranında Microsoft şifrem ile giriş yapmamı istiyor.

Bilgisayardaki hesabım Microsoft hesabı. Ondan olabilir mi?
Evet, ondan kaynaklı. Microsoft hesabınızı yerel hesaba çevirin, sorun çözülecektir.
Ben Microsoft hesabı girili iken şifresiz kullanabiliyordum yanlış hatırlıyorum herhalde.
Aslında o da mümkün fakat tavsiye etmiyorum. Çünkü netplwiz ile şifreyi kaldırmak aslında şifreyi kaldırmıyor. Sadece bilgisayar sıfırdan açılırken şifre sormasını kapatıyor. Ancak oturumu kapatırsanız veya bilgisayarı uykuya alırsanız tekrar açarken yine şifre soracaktır. Bu nedenle yerel hesaba geçmek kesin çözümdür.

veri kaybetmek istemiyorum

Aslında o da mümkün fakat tavsiye etmiyorum. Çünkü netplwiz ile şifreyi kaldırmak aslında şifreyi kaldırmıyor. Sadece bilgisayar sıfırdan açılırken şifre sormasını kapatıyor. Ancak oturumu kapatırsanız veya bilgisayarı uykuya alırsanız tekrar açarken yine şifre soracaktır. Bu nedenle yerel hesaba geçmek kesin çözümdür.
hocam çevirirsem veri kaybeder miyim

Nasıl çevireceğim?
Başlat > Ayarlar > Hesaplar > Bilgileriniz kısmına gelin.
windows 11 microsoft hesabı yerele çevirme 1.png

Sonra karşınıza şöyle bir ekran gelecektir;
windows 11 microsoft hesabı yerele çevirme 2.png

Burada ben yerel hesap kullandığım için "Sign in with a Microsoft account instead" seçeneği çıkıyor. Sizde yerel hesaba geç diye bir seçenek olacaktır. O seçeneğe tıklayıp adımları takip edin.

Veri kaybetmek istemiyorum.

Hocam çevirirsem veri kaybeder miyim?
Hayır, kaybetmezsiniz.

Başlat > Ayarlar > Hesaplar > Bilgileriniz kısmına gelin.
Eki Görüntüle 1483655

Sonra karşınıza şöyle bir ekran gelecektir;
Eki Görüntüle 1483657

Burada ben yerel hesap kullandığım için "Sign in with a Microsoft account instead" seçeneği çıkıyor. Sizde yerel hesaba geç diye bir seçenek olacaktır. O seçeneğe tıklayıp adımları takip edin.
tamam anladım fakat geçtiğimde veri kaybedecekkmiyim

Ben direk kaliden sam dosyasını değiştirmiştim açarken şifre yazma yerine boş şekikde birkaç kez entere bastım lütfen bekleyiniz yazısı çıktı sonra Microsoft hesabı ekranı geldi "şifreniz kullanılamıyor lütfen Microsoft hesabınıza giriş yapınız" demişti 😃

Evet. Fakat yapmadan önce ne olur ne olmaz OneDrive ayarlarına girip yedekleme menüsünden Masaüstü, Belgeler ve Resimler klasörlerinin OneDrive'a yedeklenmesi açıksa kapatın;
windows 11 onedrive klasör kaldırma 1.png

windows 11 onedrive klasör kaldırma 2.png

Geri
Yukarı