Windows 11 Single Language format atmadan dil değiştirme

Windows 11 kurulu ve lisans çalışmıyor mu?
Lisansim tek dil üzerine, format atmadan nasıl İngilizce yaparim?

Öncelikle bu adrese tıklayarak Win 11 için ingilizce dil paketini CTRL+F kısayolu ile yazan isimi arayın ve indirin. microsoft-windows-client-languagepack-package_en-us-amd64-en-us.esd
İnen paketi ismini isteğinize göre değiştirerek C ana dizine atın.
Komut istemini yönetici olarak başlatın ve alttaki kodu çalıştırın.
Kod:
dism /online /add-package /packagepath:degistirilen_isim.cab
Daha sonra İngilizce haricindeki dilleri kaldırmak için;
Kod:
dism /Online /Get-Packages
komutuyla yüklü dilleri listeleyin. Alttaki komut ile kaldırılacak olan dil paketi isimlerini sırayla gerekli yere kopyalayarak komutu çalıştırın.
Kod:
dism /Online /Remove-Package /PackageName:Silinecek_dil_paketi
İşlem tamamlandı. Bilgisayarı yeniden başlatıp kontrol edin.

Hala çözülmedi ise Başlat menüsünden "Bölge" yazarak aratın ve açın. (Açılmaz ise denetim masası>Saat ve Bölge>Bölge yolunu takip edin) Karşınıza küçük bir ekran gelecek. Biçim ve Yönetimsel sekmelerindeki ayarları İngilizce olarak değiştirin. Tekrar kontrol edin.

Öncelikle bu adrese tıklayarak Win 11 için ingilizce dil paketini CTRL+F kısayolu ile yazan isimi arayın ve indirin. microsoft-windows-client-languagepack-package_en-us-amd64-en-us.esd
Kod:
Kod:
komutuyla yüklü dilleri listeleyin. Alttaki komut ile kaldırılacak olan dil paketi isimlerini sırayla gerekli yere kopyalayarak komutu çalıştırın.
Kod:

Hala çözülmedi ise Başlat menüsünden "Bölge" yazarak aratın ve açın. (Açılmaz ise denetim masası>Saat ve Bölge>Bölge yolunu takip edin) Karşınıza küçük bir ekran gelecek. Biçim ve Yönetimsel sekmelerindeki ayarları İngilizce olarak değiştirin. Tekrar kontrol edin.
Uzantıları önce .esd olarak, haata alırsanız .cab olarak deneyin.
Uzantı farklı olunca şüphe ettim. Windows 11 eklenerek güncellenmiş talimatları inceleyin. .esd'yi .cab olarak değiştirince oluyor sanırım. Paket isimleri tamamen aynı. Ardından FeaturePackages için de dil paketi ekleyin. Her şeyden önce yedeğinizi almayı ve geri yükleme noktası oluşturmayı unutmayın.

Son düzenleme:

Öncelikle bu adrese tıklayarak Windows 11 için İngilizce dil paketini CTRL+F kısayolu ile yazan isimi arayın ve indirin. microsoft-windows-client-languagepack-package_en-us-amd64-en-us.esd
Kod:
Kod:
Komutuyla yüklü dilleri listeleyin. Alttaki komut ile kaldırılacak olan dil paketi isimlerini sırayla gerekli yere kopyalayarak komutu çalıştırın.
Kod:

Hala çözülmedi ise başlat menüsünden "bölge" yazarak aratın ve açın. (açılmaz ise denetim masası>saat ve bölge>bölge yolunu takip edin) karşınıza küçük bir ekran gelecek. Biçim ve yönetimsel sekmelerindeki ayarları İngilizce olarak değiştirin. Tekrar kontrol edin.

Uzantıları önce. Esd olarak, haata alırsanız. Cab olarak deneyin.
Uzantı farklı olunca şüphe ettim. Windows 11 eklenerek güncellenmiş talimatları inceleyin. Esd'yi. Cab olarak değiştirince oluyor sanırım. Paket isimleri tamamen aynı. Ardından featurepackages için de dil paketi ekleyin. her şeyden önce yedeğinizi almayı ve geri yükleme noktası oluşturmayı unutmayın.

Olmadi hocam CMD hata veriyor.

Hortlatıyorum belki ama.
Bu videonun altındaki linkten komutları kopyalayıp videodaki gibi yönetici olarak açtığım CMD'ye yapıştırıp enter bastım. PC'yi yeniden başlattım ve oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Türkçe yapmak istiyorum. Nasıl olacak o? Menüde ki yer bende Türkçe idi (yani sonradan yaptım ingilizceydi) kodların hepsini yönetici olarak mı açıyoruz? Ben yaptım bir şey olmadı. Kısa süreliğine ekran geldi hemen geldi.

Benim işletim sistemin Win 11 Single language home edition ingilizceydi. Ayarlardan Türkçeyi ekledim ama değişen birşey olmamıştı. Sonra buradaki kodları denedim, oldu. Dilleri listele yaptıktan işletim sistemi dillerinden ingilizce olanlarını tek tek sildikten sonra restart istedi. PC açıldıktan sonra Türkçe'ye döndü.

Farklı yolları vardır.
Mesela Home SL sürümünü Home yaparak yapılabilir. Lisans ile Home yapılır ve dil eklenir sonra tekrar Home SL yapılır.
Başka bir yol olarak şu videodaki gibi;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başka bir yol olarak aşağıdaki kod şeklinde yüklenebilir. CMD ekranında yükleme yapılır.
1699034789084.png

Başka bir yol olarak dil paketini ayarlardan yüklediniz falan filan sonra şunu Cmd ekranında çalıştırmak yeterli.
1699034910690.png

Yeni konular

Geri
Yukarı