Windows 11 Sistemde %100 İşlemci Kullanımı

haknemir

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarım
Ryzen 5 2600 Windows 11 Home 22H2 sürümündeyim yaklaşık 1 haftadır işlemci kullanımı %100 termal macunu yeni değiştirdim. Macundan dolayı olabilir mi diye düşünüyorum.

1676932843398.png

Son düzenleme:
Sorun Windows 11 yükledikten sonra mı oluştu yoksa bir güncellemeden sonra mı?

Mining virüs olsa denetim masasına erişimi de engellerdi ama belki de üzerinde çok düşünülmemiş mining tabanlı bir yazılımdır bu virüsler de çeşit çeşit bir seferinde AV kullanmazken bana Ram'i bile 100'leyen bi Mining virüs bulaşmıştı her şeyi de kontrol etmeye çalışıyordu. O zaman bu zaman Kaspersky kullanırım.

Ben olsam oyunları D'ye alıp formatı çakardım şimdiye.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp alt kısımda paylaştığım komutları sırasıyla girdikten sonra işlemlerin bitmesini bekleyin. Tüm komutların işlemleri bitince sisteminizi yeniden başlatınız.

Ardından bize geri dönüş sağlayınız.

Kod:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Sorun halen devam ediyor sanırım temiz kurulum yapacağım

Mining virüs olsa denetim masasına erişimi de engellerdi ama belki de üzerinde çok düşünülmemiş mining tabanlı bir yazılımdır bu virüsler de çeşit çeşit bir seferinde AV kullanmazken bana Ram'i bile 100'leyen bi Mining virüs bulaşmıştı her şeyi de kontrol etmeye çalışıyordu. O zaman bu zaman Kaspersky kullanırım.

Ben olsam oyunları D'ye alıp formatı çakardım şimdiye.
Kaspersky premium ile tam tarama yaptım 57trojan buldu hepsini temizledim ama değişen bir şey olmadı

Sorun halen devam ediyor sanırım temiz kurulum yapacağım.

Kaspersky Premium ile tam tarama yaptım 57trojan buldu hepsini temizledim ama değişen bir şey olmadı.

Hocam merak ettiğim bir şey var bilgisayarınıza 57 tane trojan bulaştıracak ne yaptınız merakımdan soruyorum 6000 virüs videosu falan mı çektiniz?

Hocam merak ettiğim bir şey var bilgisayarınıza 57 tane trojan bulaştıracak ne yaptınız merakımdan soruyorum 6000 virüs videosu falan mı çektiniz?
Yok genelde crackli dosylar, ve uzun zaman sonra tekrar kullanmaya başladığım hddmin recovery diskinde buldu çoğu trojanı

Temiz kurulumdan önce bir de ADWCleaner ile tarat istersen
sorun aynen devam ediyor temiz kurulum için iso dosyasını indirmeye başlıyorum hocam yavaştan

Yok genelde crackli dosylar, ve uzun zaman sonra tekrar kullanmaya başladığım hddmin recovery diskinde buldu çoğu trojanı

sorun aynen devam ediyor temiz kurulum için iso dosyasını indirmeye başlıyorum hocam yavaştan
Demek ki virüsler geri döndürülemez bir noktada zarar vermiş sisteminize. Format atmadan virüsün bulaştığı kaynakları temizlemeye çalışın isterseniz sonrasında temiz kurulum ile problemi çözersiniz. Geçmiş olsun. %100 hatasını gördüğün an formatı çakacaksın.

Geri
Yukarı