Windows 11 stabil değil mi?

Hüseyin5555

Hectopat
Yer
samsun
Daha fazla  
Meslek
muhasebe
RAM
16 GB RAM 3200MHz
SSD veya HDD modeli
250GB Adata
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
Gigabyte B550M rev.14
İşlemci
Ryzen 5 5600
Öncelikle merhaba herkese. Sistemim 2 aylık sayılır, Windows 11 destekli olmasına rağmen ana menüde ara sıra donmalar yaşıyorum. Optimizasyonda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, çünkü her şey güzel çalışıyor. Geçen RDR 2 oynarken aniden bir donma yaşadım. Zorlukla bilgisayarı yeniden başlattım ve düzeldi, ama acaba Windows 10'a geri dönmek gerekiyor mu? Bu durumdan hiç hoşnut değilim. 3DMark stres testini de yaptım ve %99 oranda stabil çalıştığını gösterdi. Bilgisi veya tavsiyesi olan varsa yazarsa sevinirim

Stabil gibi.
Görev Yöneticisi ve Edge biraz dengesiz. Onun harici güzel.
Ek olarak ses paneli biraz geç açılıyor.

1683378102421.png

Bende herhangi bir sıkıntı olmadı. Sistemim seninkiyle aynı sayılır. Sadece 250GB az olduğundan doluysa kasma donma yapabilir. SSD mi HDD mi anlayamadım.

Öncelikle merhaba herkese. Sistemim 2 aylık sayılır, Windows 11 destekli olmasına rağmen ana menüde ara sıra donmalar yaşıyorum. Optimizasyonda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, çünkü her şey güzel çalışıyor. Geçen RDR 2 oynarken aniden bir donma yaşadım. Zorlukla bilgisayarı yeniden başlattım ve düzeldi, ama acaba Windows 10'a geri dönmek gerekiyor mu? Bu durumdan hiç hoşnut değilim. 3DMark stres testini de yaptım ve %99 oranda stabil çalıştığını gösterdi. Bilgisi veya tavsiyesi olan varsa yazarsa sevinirim.

Windows 11 21H2 kullanıyorum benim sistemimde stabil.

Bu sorunun cevabı buraya cevap yazana göre değişir. Win 11 i sadece facebuk için g kullanan başka, oyun ve iş için kullanan başka cevap yazar. Ben kendi adıma stabil bulmuyorum. Bu kadar para harcayıp bu kadar başa bela OS olurmuymuş evet olur. Microsoft sayesinde. Gerçi beleş verdiler herkese. Çokta itin ...tüne sokamıyorum.

Öncelikle merhaba herkese. Sistemim 2 aylık sayılır, Windows 11 destekli olmasına rağmen ana menüde ara sıra donmalar yaşıyorum. Optimizasyonda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, çünkü her şey güzel çalışıyor. Geçen RDR 2 oynarken aniden bir donma yaşadım. Zorlukla bilgisayarı yeniden başlattım ve düzeldi, ama acaba Windows 10'a geri dönmek gerekiyor mu? Bu durumdan hiç hoşnut değilim. 3DMark stres testini de yaptım ve %99 oranda stabil çalıştığını gösterdi. Bilgisi veya tavsiyesi olan varsa yazarsa sevinirim.
Oyunlarda bir sıkıntı yaşamadım ama eski sürümlerde başlat menüsü biraz takılarak açılıyordu ve menülerde şimdi o sorunların çoğu bende çözüldü 22H2 ile. Hala ses menüsü açılırken takılıyor bende de ve menülerde bir yavaşlık varmış gibi hissettiriyor. Windows 10'a görede daha yavaş açılıyor RAM kullanımı daha fazla. Stabilliği için beklenmesi lazım bence. Oyunlarda yaşadığın sorun için tekrar yaşarsan istersen DDU ile ekran kartı driverını silip güncel driver kurmayı deneyebilirsin. Bir süre beğenmezsen Windows 10'a geç. Ama illaki Windows 11'e geri döneceksin Microsoft dayatması yüzünden.

Haswell serisi bir işlemci ile dahili ekran kartlı,16gb ram ve ssd özelliklerine sahip bir laptop ile windows 11 kullanıyorum stabil çalışıyor, 10-11 dual boot.

Geri
Yukarı