Windows 11 stabil midir?

Mevcut sistemi yükselterek geçtim. Temiz kurulumdan ne kadar farkı olur bilmiyorum fakat herhangi bir problem yaşamadım. Hatta performans artışı da var diyebilirim. Tasarımı kullanım alışkanlıklarını biraz değiştirmeye zorluyor onun harici sıkıntısı yok bence. Uygulamaların üzerine sürükle bırak yaparak dosya açamamak, Başlat çubuğunu ekranın sağına veya soluna alamamak gibi dertleriniz olacaksa bir süre daha bekleyebilirsiniz. Bu gibi şeylerin zamanla ekleneceklerini düşünüyorum.

Herşey güzel çalışıyor Windows 11'de fakat tek sıkıntısı ekran alıntısı aracının çalışmaması oda yeni güncellemelerle alakalı sanırım bir sorundan kaynaklı çünkü; ilk başlarda böyle bir sıkıntı yoktu sonradan oldu.
Mevcut sistemi yükselterek geçtim. Temiz kurulumdan ne kadar farkı olur bilmiyorum fakat herhangi bir problem yaşamadım. Hatta performans artışı da var diyebilirim. Tasarımı kullanım alışkanlıklarını biraz değiştirmeye zorluyor onun harici sıkıntısı yok bence. Uygulamaların üzerine sürükle bırak yaparak dosya açamamak, Başlat çubuğunu ekranın sağına veya soluna alamamak gibi dertleriniz olacaksa bir süre daha bekleyebilirsiniz. Bu gibi şeylerin zamanla ekleneceklerini düşünüyorum.
Aslında başlat çubuğuna sol veya orta konumda kullanmamıza izin veriyor Windows 11 ama dediğiniz gibi sürekle ve bırak kısayolunun çalışmaması biraz sinir bozabilir.

Ted, Ted, Ted. Look at me.Win10 is Legen-wait for it-dary, Legendary!
c8dc1878de1cdbe4bc8edda07f9669fd.gif

Dün güncelleme de gelmişken bir denemek maksatlı geçeyim dedim ama bana çok saçma geldi zira Mac OS ve zamanında bazı Linux tasarımlarının benzerini yapıp üzerine birkaç ergonomik ara yüz, erişim ve yeni aplikasyonlar sağlamışlar. Onun yanı sıra şahsen rahatsız olduğum bildirim sesleri eklemişler/değişmişler. Genel olarak çoklu monitör kullanımı için yararlı olacak birkaç özellik ve terminal konusunda biraz daha esneklik, erişilebilirlik var. Ara yüzler de çok stabil çalışmıyor biraz hantallık (yavaşlık) var ama o da optimizasyonla düzelir herhalde. En anlamadığım şey ise son Windows sürümü diye çıkan Windows 10'na 3-4 sene sonra destek verilmeyecek olmasına karşın çıkan Windows 11'in yıllarca Linux ve Mac tabanın en çok eleştirilen kısımlarını pazar payına güvenerek uygulamaya sokmasına kimsenin eleştiri getirmeyip aksine beğenmesi oldu.

Dün güncelleme de gelmişken bir denemek maksatlı geçeyim dedim ama bana çok saçma geldi zira macOS ve zamanında bazı Linux tasarımlarının benzerini yapıp üzerine birkaç ergonomik arayüz, erişim ve yeni aplikasyonlar sağlamışlar. Onun yanı sıra şahsen rahatsız olduğum bildirim sesleri eklemişler/değişmişler. genel olarak çoklu monitör kullanımı için yararlı olacak birkaç özellik ve terminal konusunda biraz daha esneklik, erişilebilirlik var. Ara yüzler de çok stabil çalışmıyor biraz hantallık (yavaşlık) var ama o da optimizasyonla düzelir herhalde. En anlamadığım şey ise son Windows sürümü diye çıkan Windows 10'na 3-4 sene sonra destek verilmeyecek olmasına karşın çıkan Windows 11'in yıllarca Linux ve Mac tabanın en çok eleştirilen kısımlarını pazar payına güvenerek uygulamaya sokmasına kimsenin eleştiri getirmeyip aksine beğenmesi oldu.

Şu an Windows 11 kullanıyor musunuz? Şahsen ben gayet memnun bir şekilde Windows 11'i kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı