Windows 11 şu anda stabil mi?

Selamlar, açtığım konulardan beni tanırsınız belki az çok, işletim sistemlerini denemekten keyif alıyorum kendime yeni deneyimler ve bilgiler oluşturmuş oluyorum. Yolculuğa bir Windows 11'ide ekleyeyim dedim :D. Stabil midir şu anda Windows 11, kullanıcı deneyimlerinizi aktarırsanız sevinirim.
Stabil. Ayrıca daha modernize bir işletim sistemi havası veriyor. Aslında kullanış olarak eski dağıtımlardan farkı yok. Ancak ben daha çok beğendim. Fişek gibi çalışıyor.

Hangi performanstan bahsediyorsunuz hocam? Oyun performansı falan mı? Bilemiyorum, Windows 10 artık eskisi gibi değil benim gözümde, 11'e geçirmek için bilerek sistemi yavaşlatıyor Microsoft. Windows 10 cihazı ilk açtığım gibi telemetri hizmetleri, deli gibi sömürüyor cihazı. Eski Windows 10 yok maalesef.

Direkt W11 performansı hocam. Masaüstünde anlamadığım bir yavaşlık var. Oyunda ise performans olarak düşük değil ama bir işletim sistemi olarak Windows 10 daha akıcı geliyordu bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hyper-V de bypasslı 4.nesil Intel i3 işlemci, 3,5 GB dinamik RAM, ve HDD'de (defraglı) olmasına rağmen kabul edilebilir bir hızı var bence.

Tabii defrag olmadığında hem sanal dik hem de işletim sistemi içinde dosyalar parçalı olduğunda bayağı geç tepki veriyordu ama şu an düzgün gibi.

Bu parçalı disk ve RAM olayı da gerçek sistemde olmayacağına göre bence çok rahatlıkla geçilebilir.

Hyper-V de bypasslı 4.nesil Intel i3 işlemci, 3,5 GB dinamik RAM, ve HDD'de (defraglı) olmasına rağmen kabul edilebilir bir hızı var bence.

Tabii defrag olmadığında hem sanal dik hem de işletim sistemi içinde dosyalar parçalı olduğunda bayağı geç tepki veriyordu ama şu an düzgün gibi.

Bu parçalı disk ve RAM olayı da gerçek sistemde olmayacağına göre bence çok rahatlıkla geçilebilir.

Anladım sağ olun, peki debloat işlemini önerir misiniz kaynak tüketimini azaltmak adına, 8 GB RAM ile kasarmı pek emin olmadım.

Anladım sağ olun, peki debloat işlemini önerir misiniz kaynak tüketimini azaltmak adına, 8 GB RAM ile kasarmı pek emin olmadım.

Debloat a gerek yok bence, çok kaynak kullanan kısımları Windows arama, yeni Edge, ve widgetlar.

Bunlar da tarayıcı ve electron belası yüzünden oluyor maalesef.

Ben de zaten gereksiz hizmetlerin hiç çalıştığını görmedim mesela telefon uygulaması siz açmadıkça çalışmıyor.

OneDrive masaüstü yedeklemesini istemiyorsanız yedeklemeyi kapatabilirsiniz. Benim buluttaki dosyalar burada olduğu için OneDrive kullanıyorum, ama klasörleri eşitlemiyorum.

Kullanmıyorsanız widgetları kapatabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı