Windows 11 şu an stabil mi?

Şu an geçme isteğim var. Masaüstüm anlık donuyor, birçok şey denedim düzelmedi. Ya Windows 11 kuracaktım ya da Windows 10'u tekrardan kuracaktım. Ben de direkt Windows 11 yükseltmek istedim.
%90 oyun oynuyorum, Windows 11'e geçince oyunlarda crash almak istemiyorum. Birçok kişide böyle olmuş.
Sizce şu an geçmek mantıklı mı? Bana ne gibi artıları ve eksileri olur?

Win 11'e temiz bir kurulumla geçmedim, güncelleme ile geçtim, ancak yine de çok stabil, kusursuz ve harika bir işletim sistemidir. Dün 14.30 'dan sonraki birlikteliğimiz 24 saati geçti. Huawei D15 'li laptopu smart TV olarak Samsung 32" LCD TV'nin ekranından youtube kanalı olarak şu anda izliyorum. Renk derinliği win 10 gelişmiş görüntü ayarlarında 6 bit, 1920 * 1080 & 60 HZ. idi, ancak win 11 home 64 bit ile bu kalite daha da artmış gibi. 3D izlenimini daha keskin olarak win 11, 64 bit 'de verebiliyor, HDMI arayüzü ile harici TV'ye. TV'deki renkler ve hissedilen derinlik hissi TV'nin kendisi DVD player'dan kaliteli bir DVD kalitesindeki görüntüyü oynatmış gibi görünüyor. Win 11 'den ilk kurulduğu gün olan dünden beri çok memnunum. Kolay gelsin.

Fare hareketlerinde sorunlar var mesela bir yazıyı fare ile basılı tutarak kopyalayamıyorum saçmalıyor.

Mause'a sağ tıklayınca bir dosyayı örneğin "yeniden adlandır" seçeneğine ancak diğer seçenekler'i de seçince geçilebiliyor, win 11'de pek de hoş göremediğim dezavantaj olarak bu işlemi yaparken bir zaman gecikmesi (veya uzaması) bulunuyor. Ekran parlaklık ayarı AC'den pile geçince meğerse "pil tasarrufunu açık tutup geliştirmemize yardımcı olun" seçeneği önünde "OK" işareti yüzündenmiş, yani benim tercihim yüzündenmiş bu durumu, win 11 de bir dezavantaj olarak yazmayı düşünürken önündeki "OK" işareti kalkınca AC/pilde ekran parlaklığı sabit olarak kaldı, tam da olması gerektiği gibi. Kolay gelsin.
Win update 'de otomatik güncellemeleri daima açık tutabilmenizi tavsiye edeceğim, çünkü sistemdeki olası uyuşmazlıklar veya olası aksaklıkları (oyunlar gibi) giderebilmek için gereken çözümlerde olabilir bu KBP... türündeki yeni gelen tüm bu güncellemeler. Örneğin bugün birisi otomatik diğeri kendi seçimim (2. ise win10, 11 ortak) olan 2 ayrı yeni güncellemeyi aldım, yeniden başlatıp yeni sistemi stabil yapmaya bir adım daha yaklaştım. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı