Çözüm Windows 11 "This PC can't run Windows 11" hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar.

Windows 11 kurduğunuz zaman bu hatayı alabilirsiniz:

hata.jpg

Bu hata için BIOS üzerinden TPM ayarı yapmamız gerekmekte. Windows 11 için buna ihtiyaç duyuluyor.

ASUS anakartlar için:
Advanced Mode'a girip Advanced sekmesinden "AMD fTPM Configuration" üzerinden bu ayarı aktif etmeniz gerek.

asus.png

MSI anakartlar için:
Yine Advanced Mode'a giriyoruz ve Settings -> Security -> Trusted Computing bölümünden ilk önce "Security Device Support" u devreye sokuyoruz ve ardından aşağıda açılmış olan "AMD fTPM Switch" ayarını "AMD CPU fTPM" olarak seçiyoruz, işlem tamamdır.

MSI.png

Gigabyte anakartlar için:
Tekrar Advanced Mode'a geçiyoruz ve "Peripherals" kısmına giriyoruz, fTPM ayarı en üstte karşınıza çıkacaktır.

gigabyte.jpg

ASUS anakartta BIOS ayarında dediginiz yeri enable yaptım ve kurulum düzgün bir sekilde yapmaya başladı. Teşekkürler.

Nasıl yaptın detaylı anlatır mısın? Ben anlamadım tam olarak.

Dostum, konunun ilk mesajında açıklamada belirtmiş :) ASUS BIOS üzerinden "AMD fTPM Configuration" yerini Enable yaptım. Bu arada Faceit Anti-Cheat kurdum ve sorunsuz şekilde açılıyor. İlginç bu. Çünkü normalde Insider olan sürümleri desteklemiyor ama bu Windows 11 olmasına rağmen açıldı Anti-cheat...

Dostum, konunun ilk mesajında açıklamada belirtmiş :) ASUS BIOS üzerinden "AMD ftpm Configuration" yerini enable yaptım. Bu arada FACEIT anti-cheat kurdum ve sorunsuz şekilde açılıyor. İlginç bu. Çünkü normalde Insider olan sürümleri desteklemiyor ama bu Windows 11 olmasına rağmen açıldı anti-cheat...

Dostum bende AMD ftpm diye bir kısım yok, benim işlemcim Intel. Secure Boot açık olmasına rağmen bu hatayı veriyor hala, anlamadım ki.

photo_2021-06-16_01-49-22.jpg

Intel'de Secure Boot acip secenegi PTT'de birakinca hata cozuldu.

Hocam ben PTT'yi kapatıp Secure Boot'u açtığım halde hata veriyor nasıl olacak.

Intel'de Secure Boot acip secenegi PTT'de birakinca hata cozuldu.

Hocam benim de Intel yardım eder misin PTT'yi açtım kapattım Secure Boot'u açtım kapattım ama olmadı hala aynı hatayı veriyor Gigabyte anakartta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim gibi 775 soket işlemcileri olanlar ne yapacak, merak ediyorum.

VirtualBox'da aynı hatayı veriyor bende de AMD işlmeci var bunu denesem çözülür mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı