Çözüm Windows 11 "This PC can't run Windows 11" hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar.

Windows 11 kurduğunuz zaman bu hatayı alabilirsiniz:

hata.jpg

Bu hata için BIOS üzerinden TPM ayarı yapmamız gerekmekte. Windows 11 için buna ihtiyaç duyuluyor.

ASUS anakartlar için:
Advanced Mode'a girip Advanced sekmesinden "AMD fTPM Configuration" üzerinden bu ayarı aktif etmeniz gerek.

asus.png

MSI anakartlar için:
Yine Advanced Mode'a giriyoruz ve Settings -> Security -> Trusted Computing bölümünden ilk önce "Security Device Support" u devreye sokuyoruz ve ardından aşağıda açılmış olan "AMD fTPM Switch" ayarını "AMD CPU fTPM" olarak seçiyoruz, işlem tamamdır.

MSI.png

Gigabyte anakartlar için:
Tekrar Advanced Mode'a geçiyoruz ve "Peripherals" kısmına giriyoruz, fTPM ayarı en üstte karşınıza çıkacaktır.

gigabyte.jpg

Yani moderatörler bile doğruladı bunun gerçek Windows 11 olduğunu. Heyecanlandım şimdi :D

Guncel PC'ye kurulmuyor bende de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim H61 M.2 anakart var ama dediginiz hiçbir şey yok.
hocam biosta sadece fast bootu buldum onuda aktif ettim intel islemciye sahibim h61m ds2 anakarta sahibim
Hocam BIOS'ta sadece Fast Boot'u buldum onu da aktif ettim Intel islemciye sahibim H61M DS2 anakarta sahibim.

Denedim ben fakat 0X80000001 hata kodu aldım.

Windows 10 ISO'yu English olanı deneyin. 10 yıllık laptopa kurdum, rahat çalışıyor.

Hocam benim H61 M.2 anakart var ama dediginiz hiçbir şey yok.

Buna bakın. Windows 10 için English ISO'yu indirin yoksa olmuyor.

Windows 10 ISO'yu English olanı deneyin. 10 yıllık laptopa kurdum, rahat çalışıyor.

Hocam bende zaten Windows 10 var satenn ingizce kuruyorum ama olmuyor.

Akıcılık farkı var mı?
Bir de ben bunu türkçe iso daki ile yaptığımda kurulum ekranında windows 10 olarak değişmişti isimler. sonra devam etmedim. sizde de windows 10 olarak değişti mi?

Akıcılık farkı var mı?
Bir de ben bunu Türkçe ISO'daki ile yaptığımda kurulum ekranında Windows 10 olarak değişmişti isimler. Sonra devam etmedim. Sizde de Windows 10 olarak değişti mi?

Türkçe ISO ile değiştirdiğim de Windows 10 olarak yazıyordu. Hata veriyordu, çakışıyordu muhtelmelen.
English ISO'yu ile denedim, Windows 11 yazıyordu. Hata yapmadan tek seferde kurdum :D

Hocam ben su an Windows 10'um zaten.
Türkçe ISO ile değiştirdiğim de Windows 10 olarak yazıyordu. Hata veriyordu, çakışıyordu muhtelmelen.
English ISO'yu ile denedim, Windows 11 yazıyordu. Hata yapmadan tek seferde kurdum :D

Hocam bende Windows 10 var 11'i kuramıyorum sadece Fast Boot var onu da aktif ettim olmuyor ne yapmam gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı