Çözüm Windows 11 "This PC can't run Windows 11" hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar.

Windows 11 kurduğunuz zaman bu hatayı alabilirsiniz:

hata.jpg

Bu hata için BIOS üzerinden TPM ayarı yapmamız gerekmekte. Windows 11 için buna ihtiyaç duyuluyor.

ASUS anakartlar için:
Advanced Mode'a girip Advanced sekmesinden "AMD fTPM Configuration" üzerinden bu ayarı aktif etmeniz gerek.

asus.png

MSI anakartlar için:
Yine Advanced Mode'a giriyoruz ve Settings -> Security -> Trusted Computing bölümünden ilk önce "Security Device Support" u devreye sokuyoruz ve ardından aşağıda açılmış olan "AMD fTPM Switch" ayarını "AMD CPU fTPM" olarak seçiyoruz, işlem tamamdır.

MSI.png

Gigabyte anakartlar için:
Tekrar Advanced Mode'a geçiyoruz ve "Peripherals" kısmına giriyoruz, fTPM ayarı en üstte karşınıza çıkacaktır.

gigabyte.jpg

Türkçe ISO ile değiştirdiğim de Windows 10 olarak yazıyordu. Hata veriyordu, çakışıyordu muhtelmelen.
English ISO'yu ile denedim, Windows 11 yazıyordu. Hata yapmadan tek seferde kurdum :D
Tamamdır hemen deniyorum. W10 ile akıcılık farkı yaşadınız mı hiç? Bazı arkadaşlar daha tepkisel diyor da merak ettim.

Hocam bende Windows 10 var 11'i kuramıyorum sadece Fast Boot var onu da aktif ettim olmuyor ne yapmam gerek.

Ya bak. Attığım linkteki uygulaman gerek. Sorunsuzca English ISO dosyadakilerle Windows 11'dekilerle değiştirmen gerek.
Eğer o da olmadıysa başka bir şey bilmiyorum.
Tamamdır hemen deniyorum. W10 ile akıcılık farkı yaşadınız mı hiç? Bazı arkadaşlar daha tepkisel diyor da merak ettim.
Güzel akıcı yaşadım. Pencere animasyonları güzeldi. Ekran kartı sürücüsü konusunda yaşamadım. Yüklü gelmişti Dual Boot olarak kurduğumdan. Lisans aktif.

Ya bak. Attığım linkteki uygulaman gerek. Sorunsuzca English ISO dosyadakilerle Windows 11'dekilerle değiştirmen gerek.
Eğer o da olmadıysa başka bir şey bilmiyorum.

Güzel akıcı yaşadım. Pencere animasyonları güzeldi. Ekran kartı sürücüsü konusunda yaşamadım. Yüklü gelmişti Dual Boot olarak kurduğumdan. Lisans aktif.

Anladım ama ben de Windows 11 yüklemedim ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne dediğini anlamadım. Windows 11 kurulum sırasında hata alıyorsan dediğimi yapmalısın. Başka yolu yok.

Windows 10'u tekrar kuracağım ama İngilizce kurup sonramı 11'i deneyeceğim.

Ne dediğini anlamadım. Windows 11 kurulum sırasında hata alıyorsan dediğimi yapmalısın. Başka yolu yok.

Hocam anladım cok sağ olun su an iniyor deneyip geleceğim.

Dosya Ekleri

• 20210616_235804.jpg
    20210616_235804.jpg
    63,3 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 ISO'yu English olanı deneyin. 10 yıllık laptopa kurdum, rahat çalışıyor.

Buna bakın. Windows 10 için English ISO'yu indirin yoksa olmuyor.

Sources sadece DLL dosyalarını mı? Yoksa sources içindeki klasörleride mi değiştiriyoruz?

Yapamayan arkadaşlar bu linkteki açmış olduğum konuda iso dosyasını indirip direk kurabilirler.

Gençler Windows 11'de test yaptınız mı? Bu Windows 10'daki FPS sıkıntıları, droplar var mı? Bir de HDD ile deneyen arkadaşlar düşüncelerini paylaşırsa memnun olurum.

Gençler Windows 11'de test yaptınız mı? Bu Windows 10'daki FPS sıkıntıları, droplar var mı? Bir de HDD ile deneyen arkadaşlar düşüncelerini paylaşırsa memnun olurum.

Kanka SSD ile kurdum bana kalsa fikrimi dayanarak gözlemlere 10'dan daha iyi performans acısından da dahi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı