Rehber Windows 11 TPM 2.0 ve Secure Boot Gerektirmeyen ISO

Microsoft, Beta ve Release Preview kanalı için 5 Ekim'de yayınlanacak olan Windows 11 sürümünü paylaştı. Fakat bu sürümle beraber artık "Appraiserres.dll"yi değiştirerek yaptığımız TPM ve Secure Boot Bypass yöntemi artık geçerli değil. Değiştirilmesine rağmen aynı hatayı verecektir.

Bunun üstüne yaklaşık 3 saat denemeler yaptım. En sonunda bu yönteme vardım.
Yöntemi anlatarak başlayayım:
  1. Windows 10'un ISO'sunu ve Windows 11'in 22000.194 ISO'sunu indirip Windows 11 ISO'sunun içindeki "install.wim" dosyasını alalım.
  2. Windows 11'in içinden aldığımız "install.wim" dosyasını Windows 10 ISO'su içerisindeki "install.wim" veyahut "install.esd" yerine değiştireceğiz. Bunun için PowerISO adlı uygulamayı kullanabilirsiniz. Çünkü normal haliyle değiştirmesine izin vermeyecektir salt okunur olduğu için.

1632682977028.png

(install.esd olarak da geçebilir.)

3. Burada bulunan dosyayı siliniz. Windows 11 ISO'sundan çıkardığınız "install.wim" ile değiştiriniz.

1632683104330.png

4. Değiştirme işlemi bittikten sonra yukarıdan "Kaydet" tuşuna basınız.

1632683139655.png

5. Evet ile ilerleyin.
  6. İşlem bittikten sonra uygulamayı kapatabilirsiniz. Artık hazırsınız.
Kurulum, boot animasyonu vesaire Windows 10 olarak gözükse de işletim sisteminiz Windows 11 olarak kurulacaktır. Bunu kurulumun ardından "winver" komutunu çalıştırarak görebilirsiniz.

Şu anda bu yöntem bütün sürümlerde sorunsuz çalışmakta, Microsoft'dan başka bir çözüm gelene kadar bu konu üzerinden Beta ISO'larını yayınlamak için elimden geleni yapacağım. Hepinize iyi forumlar dilerim.

Diğer sürümleri paylaşmaya bu konu üzerinden devam edeceğim.

Dipnot: Bu yöntem ile Windows 10 destekleyen bütün cihazlara Windows 11 kurulumu yapılabilir.

https://disk.yandex.com.tr/d/clrNJm_BoGfysw

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sizin sayenizde 7 yıllık bir dizüstünü Windows 10'dan Windows 11'e sorunsuz yükselttim.
12 yıllık bir masaüstünüde direk Windows 11 kurabildim :D
Teşekkür ederim.
Birini güncelleyip diğerini formatladım ve fazla kurcalama vaktim olmadığı için şimdi güncelleme yapayım. :D

12 yıllık masaüstünde Windows 11'e sizin verdiğiniz ISO'yla temiz kurulum yaptığımda güncellemeleri aldım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.

7 yıllık bir dizüstünü Windows 10'dan Windows 11'e geçirirken,
-En son Windows 10 ISO'sunu indirdim Windows 11 içindeki "install.esd"'yi çıkarıp Windows 10 ISO'suna atıp/kaydettim ve setup içerisinden Windows 10'u 11'e başarıyla güncelledim fakat daha sonra;
Güncellemeler geliyor fakat 0x7xxxx ile başlayan bir hatayla güncellemeleri indirip/kurmadı ve Windows güvenlik merkezinde yukardaki arkadaş gibi sorun yaşadım sonra başarıyla windows 10'a geri döndüm.

Son düzenleme:
Birini güncelleyip diğerini formatladım ve fazla kurcalama vaktim olmadığı için şimdi güncelleme yapayım. :D

12 yıllık masaüstünde Windows 11'e sizin verdiğiniz ISO'yla temiz kurulum yaptığımda güncellemeleri aldım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.

7 yıllık bir dizüstünü Windows 10'dan Windows 11'e geçirirken,
-En son Windows 10 ISO'sunu indirdim Windows 11 içindeki "install.esd"'yi çıkarıp Windows 10 ISO'suna atıp/kaydettim ve setup içerisinden Windows 10'u 11'e başarıyla güncelledim fakat daha sonra;
Güncellemeler geliyor fakat 0x7xxxx ile başlayan bir hatayla güncellemeleri indirip/kurmadı ve Windows güvenlik merkezinde yukardaki arkadaş gibi sorun yaşadım sonra başarıyla windows 10'a geri döndüm.
Yeni paylaştığım methodu dener misiniz? Aynı güncelleme hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı bana söylerseniz çok mutlu olurum.

Yeni paylaştığım methodu dener misiniz? Aynı güncelleme hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı bana söylerseniz çok mutlu olurum.

Müsait olunca deneyeceğim hocam.

Bios olan eski sistemde kuruluyor mu? Herhangi bir uefi ayarı filan yok biosta.
Bios olan eski sisteme kurlur mu? Ben de hazırladım sistemi desteklemiyor dedi. Hiçbir uefi sçeeneği filan yok biosta.

Güncelleme alıyor. Tarafımca test ettim. Fakat FACEIT ve Valorant konusu hakkında maalesef haklısınız. Saçma AC'lerin saçma komploları.
Hocam merhaba, güncelleme alıyor dediğiniz yalnızca güvenlik güncellemeleri mi? Ben almıyor diye duymuştum. Benim için güvenlik güncellemelerini ve sürüm içinde kalite güncellemelerini alsa yeter. Büyük kalite güncellemelerini almasa da olur, ben elle yaparım. Bende 6. nesil i5 var da onun için soruyorum.

Hocam merhaba, güncelleme alıyor dediğiniz yalnızca güvenlik güncellemeleri mi? Ben almıyor diye duymuştum. Benim için güvenlik güncellemelerini ve sürüm içinde kalite güncellemelerini alsa yeter. Büyük kalite güncellemelerini almasa da olur, ben elle yaparım. Bende 6. nesil i5 var da onun için soruyorum.
Bu videoda i5-7500'e (desteklenmeyen işlemci) Windows 11 kurup güncelleme yapılıyor. Yani sorun olmaz diye düşünüyorum hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1633629042813.png

Bu videoda i5-7500'e (desteklenmeyen işlemci) Windows 11 kurup güncelleme yapılıyor. Yani sorun olmaz diye düşünüyorum hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1183222
Anladım fakat bir de sürüm içi kalite güncelleştirmesinden emin olmak istiyorum. Büyük kalite güncelleştirmelerini elle kurabilirim ama aynı sürümün kalite güncelleştirmelerini sürekli elle kurma derdine girmek istemiyorum.

İlk kurunca güncellemeler geldi şimdi yeni bir güncelleme daha geldi. Şimdilik güncelleme sorunu yok gibi duruyor. Bence sorun olmayacak da.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı