Çözüldü Windows 11 TPM 2.0 zorunluluğu kalktı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Bir yerde okumuştum ancak tam emin olamadım. TPM zorunluluğu kaldırıldı mı?
Windows 11'i şu anda kullanıyorum. Ancak bir kaç defa mavi ekran hatası ile karşılaştığım için temiz kurulum ile tekrardan yükleyeceğim. Faceit TPM olayında biraz sorun çıkardığı için kapatıp kurulum yapacağım da. Tabii eğer kalktı ise.

Çözüm
Evet, Insider sürümde hem TPM 2.0 hem de işlemci ailesi şartı kalktı. Ama nihai sürümde geri gelme ihtimali var.

Bana sorarsanız geri getirmek yemez :) Yani böyle devam eder. TPM2.0 olan PC sayısı az ve BIOS'larda TPM varsayılan olarak devre dışı hep.
Evet, Insider sürümde hem TPM 2.0 hem de işlemci ailesi şartı kalktı. Ama nihai sürümde geri gelme ihtimali var.

Bana sorarsanız geri getirmek yemez :) Yani böyle devam eder. TPM2.0 olan PC sayısı az ve BIOS'larda TPM varsayılan olarak devre dışı hep.
Merhaba Recep hocam. Önceki mesajınıza da yazmıştım ancak sanırım görmemişsiniz.

Ben TPM'yi açmadan güncelleyemedim bilgisayarı. Acaba benim bilgisayarda mı sorun var yoksa ben mi bir şeyler beceremedim. Yanıtlarsanız sevinirim :)

Microsoft, 24'üne kadar Dev kanalında halihazırda bulunan PC'lere bu şartın işlemeyeceğini söylemişti. Bir tekrar kontrol edeceğim fakat en son Dev kanalına erişim, 24'ünden sonra kapandı.
Şimdi bir kontrol edeceğim.
Evet, Dev kanalına erişim yok.

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    254,3 KB · Görüntüleme: 68
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    22 KB · Görüntüleme: 65
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 67