Windows 11 tutar mı?

Eski bilgisayarları desteklemediği için Türkiye'de pek de fazla bir oranı olacağını sanmam. Hala XP kullanan kamu kuruluşları var.

Son düzenleyen: Moderatör:
TPM 2.0 zorunluluğunun ana sebebi ise Microsoft eski bilgisayar kullanıcılarını yeni bilgisayarlara geçirmeye çalışmasıydı. Fakat bu eski ama gayet güçlü bilgisayarlarıda etkiledi.

Merhaba Windows 11 tutar mı? Yoksa tutmaz mı? Merak ettim tutmazsa ne? Olur sizce Windows 11 tutar mı?

Bence tutar.

Steam'e bakacak olursak tutmuş bile.
  • Windows 10 64 Bit 73.17%
  • Windows 11 64 Bit 21.12%
  • Windows 7 64 Bit 2.04%
  • Windows 8.1 64 Bit 0.50%
  • Windows 7 0.10%

Hulk gerçek olabilir mi?

@Recep Baltaş abi bence 22H2 ile beraber Windows 11 kullanım oranları bir nebzede olsa artacak diye düşünüyorum. Sizce haklı miyim?

@Leon Dayı @yusuf6554 @turko35408

Son düzenleme:
Bence tutar.

@Recep Baltaş abi bence 22H2 ile beraber Windows 11 kullanım oranları artacak diye düşünüyorum. Sizce haklı miyim?

@Leon Dayı @yusuf6554 @turko35408

Windows 11 tutmaz şu an tutması çok zor. Microsoft sadece kendi kuyusunu kazıyor. Windows 10'u bence geliştirmeye devam edecekler diye düşünüyorum. Windows 10'u kullanan sayısı 2.0% duyduğuma göre artmış.

Ben de kendi görüşlerimi paylaşmak istiyorum.

Açıkçası Windows 11'in bir Windows 7 başarısı elde edebileceğini düşünmüyorum. Veya Windows 10 kadar yüksek bir pazar payına ulaşabileceğini de düşünmüyorum. Çünkü Windows 11 daha ilk duyurulduğunda bile eleştirilmişti. Yeni sistem gereksinimleri birçok insan için eleştiri nedeni olmuştu. Çıktıktan sonra da birçok insan Windows 11'in tam olarak tamamlanmadan piyasaya sürüldüğünü gördü. Yani Windows 11'e birçok insan ön yargıyla yaklaşıyor.

Bu yüzden de 22H2 sürümünün yayılması epey zaman alacaktır. Hele eğer son gelen her 3 yılda bir yeni Windows geleceği sızıntısı doğru çıkarsa o zaman Windows 11 bence Windows 10 kadar yüksek pazar payına ulaşamaz. Yani 22H2 çıksa bile Windows 11 bence yayılmaz. Yenilikçi kesim için tutsa da genel kesim tarafında tutmaz.

• Windows 10 64 Bit 73.17%
  • Windows 11 64 Bit 21.12%
  • Windows 7 64 Bit 2.04%
  • Windows 8.1 64 Bit 0.50%
  • Windows 7 0.10%

Hulk gerçek olabilir mi?

Doğru söylüyorsunuz ama halen Windows 10 zirvede, henüz tam olarak her şey net değil. Her an denge değişebilir. Windows 11 resmen 10'un makyajlı hali sayılır. Windows 10'un desteği devam ederken 11'in çıkması başlı başına bence büyük bir hataydı. Bari Windows 11'i tam olarak hazırladıktan sonra 2023'te filan çıkarsalardı ilk çıktığı zaman ki gibi sıkıntılar olmazdı, herkes şu an Windows 11'e geçilmez demek yerine belki de direk geçerdi.

Tutar mı derken? İleride Win 10 desteğini kestiklerinde mecbur kullanacağız, tutmaz diye bir durum söz konusu olamaz olacağını da sanmıyorum.
Ya tutarsa (!) Daha önceden de tutmayan Windows sürümleri oldu. Kullanıcılar önceki sürümden devam ettiler. En kötü Windows 12 çıkana kadar yada güzel bir güncelleme alana kadar Windows 10 kullanılmaya devam edilir.

Demek istediğim yani windows me 8 ve vista gibi nefret mi? edilir yoksa windows 10 gibi sevilir mi? bunu demek istedim çünkü windows 11'de birçok bag ve hata buluyor aynı şekilde windows me ve vista'da da bag ve hata bulunuyor bu sebebten dolayı tutmaz mı diye sordum yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
  • Windows 10 64 bit 73.17%
  • Windows 11 64 bit 21.12%
  • Windows 7 64 bit 2.04%
  • Windows 8.1 64 bit 0.50%
  • Windows 7 0.10%

Hulk gerçek olabilir mi?
Recep Baltaş bey bu şuan az baksanıza daha windows 10'nu bile geçememiş windows 10 %73 windows 11 %21 windows 10'dan baya az.

Yeni konular

Geri
Yukarı