Windows 11 Update yapılacak güncellemenin kodu gözükmüyor

Yet26

Hectopat
Öncelikle merhaba, Windows Update'i açtığımda herhangi bir güncelleme kodu yazmadan şu şekilde bir ekran geldi. Windows 11 kullanan arkadaşlara sormak istiyorum acaba böyle bir şey sizin başınıza da geldi mi?

Bkz: 28 Haziran Tarihinde Aldığım Windows Update Hatası

Ekran görüntüsü 2022-08-13 142445.png

Öncelikle merhaba, Windows Update'i açtığımda herhangi bir güncelleme kodu yazmadan şu şekilde bir ekran geldi. Windows 11 kullanan arkadaşlara sormak istiyorum acaba böyle bir şey sizin başınıza da geldi mi?

Bkz: 28 Haziran Tarihinde Aldığım Windows Update Hatası

Eki Görüntüle 1484188
Sanırım sizin Windows Update kendini Windows 10'da sanıyor. Windows 11 güncellemesi iniyor çünkü. Bu güncellemenin bir sürüm kodu yoktu. Sadece Windows 11 güncellemesi diye geçiyordu.

Sanırım sizin Windows Update kendini Windows 10'da sanıyor. Windows 11 güncellemesi iniyor çünkü. Bu güncellemenin bir sürüm kodu yoktu. Sadece Windows 11 güncellemesi diye geçiyordu.
Benimki güncellemeyi aldı ve çöpe gitti :I
Güncelleştirme sonrası tekrar güncelleme var mı acaba diye denetlediğimde ''KB4023057'' sürüm kodu bulunan güncelleştirme yapıldı.
Sonrasında Windows.old klasörü geldi anlayamadım sizce silinmesi gerekiyor mu?
Şuan bir sıkıntı yok ancak işletim sistemim mi sıfırlandı acaba? Zaten Windows 11 kullanıyordum.
1660477548619.png

1660477747502.png

Benimki güncellemeyi aldı ve çöpe gitti :I
Windows 10'a geri mi döndünüz?

Güncelleştirme sonrası tekrar güncelleme var mı acaba diye denetlediğimde ''KB4023057'' sürüm kodu bulunan güncelleştirme yapıldı.
Şuan bir sıkıntı yok ancak işletim sistemim mi sıfırlandı acaba? Zaten Windows 11 kullanıyordum.
Eki Görüntüle 1485400
Eki Görüntüle 1485402

İşte dediğim gibi. Siz Windows 11 üstüne 11 yükseltmesi almışsınız. Önceki Windows yüklemeleri yazanı silin bir şey ifade etmez sizin için. Win 10'a dönmek içindi o ama siz zaten 11 kullanıyorsunuz.

Eki Görüntüle 1485400
Eki Görüntüle 1485402

Hayır bilgisayarı hep sıfırladım en sonunda kendini Windows 10 zannetti görev çubuğu falan Windows 11 ama başla menüsü yan tıklama ayar menüsü Windows 10

Aslında bu tür sorunları çözse Microsoft, Windows 11 gayet hoş görünen bir işletim sistemi şahsen ben bu sorunlar dışında memnunum çoğu kişi gibi.

Aslında bu tür sorunları çözse Microsoft, Windows 11 gayet hoş görünen bir işletim sistemi şahsen ben bu sorunlar dışında memnunum çoğu kişi gibi.
Bu aslında herkeste görünen bir sorun değil. Ve 22H2 sürümü ile pek çok sorun giderildi. Windows 11 şuan çok iyi ve stabil.

Bu aslında herkeste görünen bir sorun değil. Ve 22H2 sürümü ile pek çok sorun giderildi. Windows 11 şuan çok iyi ve stabil.
22H2 sürümü ile pek çok sorun tabii ki giderilmiştir ama daha çıkmadığı için bu kadar emin konuşmaya gerek yok bence. (Geliştirici sürümüne sunulduğunu biliyorum ama tam olarak çıkmadı.)

22H2 sürümü ile pek çok sorun tabii ki giderilmiştir ama daha çıkmadığı için bu kadar emin konuşmaya gerek yok bence. (Geliştirici sürümüne sunulduğunu biliyorum ama tam olarak çıkmadı.)
Geliştirici sürümünde 23H2 var. Beta ve sürüm önizleme de 22H2 var. Eylül veya Ekim'de gelecek. Yani kesin sürüm olarak sayılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı