Windows Update kısmında Windows 11 güncellemesi gözükmüyor

Format seçeneğini seçtiğimde, format atıp Windows 11 sürümüne geçiriyor değil mi hocam?
Ben bir arkadaşa sordum, onda hiçbir seçenek çıkmadan direkt dosyaları tutarak yükseltmiş. Eğer format atacaksanız ISO indirip USB'ye yazdırmak daha sağlıklı, ama dosyalarımı saklamak istiyorum derseniz yardımcıdan yapın.

Ben bir arkadaşa sordum, onda hiçbir seçenek çıkmadan direkt dosyaları tutarak yükseltmiş. Eğer format atacaksanız ISO indirip USB'ye yazdırmak daha sağlıklı, ama dosyalarımı saklamak istiyorum derseniz yardımcıdan yapın.

Driverları nasıl yükleyeceğim MSI'ın sitesinde Windows 11 seçeneği yok.

Driverları nasıl yükleyeceğim MSI'ın sitesinde Windows 11 seçeneği yok.
Tam olarak hangi sürücüyü yüklemek istiyorsunuz? Windows 11'e geçtikten sonra zaten yarısını Windows Update veriyor, ekran kartını da NVIDIA ya da AMD'nin sitesinden indirip kurduktan sonra pek bir sıkıntı olacağını zannetmem. Bu arada ağ sürücüsünü önceden indirmenizi öneririm.

Tam olarak hangi sürücüyü yüklemek istiyorsunuz? Windows 11'e geçtikten sonra zaten yarısını Windows Update veriyor, ekran kartını da NVIDIA'ya da AMD'nin sitesinden indirip kurduktan sonra pek bir sıkıntı olacağını zannetmem. Bu arada ağ sürücüsünü önceden indirmenizi öneririm.

Mesela chipset driver.
Tam olarak hangi sürücüyü yüklemek istiyorsunuz? Windows 11'e geçtikten sonra zaten yarısını Windows Update veriyor, ekran kartını da NVIDIA'ya da AMD'nin sitesinden indirip kurduktan sonra pek bir sıkıntı olacağını zannetmem. Bu arada ağ sürücüsünü önceden indirmenizi öneririm.

Daha önce hiç ağ sürücüsü yükelemedim çünkü sıkıntı çekmemiştim nasıl yükleyeceğimide pek bilmiyorum.

@Eren Turhan

Ağ sürücüsünü biri bana demişti o yüzden dedim ama ben de indirdiğimde drivera ihtiyaç duymadım o yüzden o pek kafanızı karıştırmasın. Chipset driverını sakın otomatik driver yükleyen bir uygulamadan yüklemeyin onu söyleyeyim. Normalde Windows Update sürücüleri otomatik bulur ama bulmadıysa anakartınızın ismini aratarak orijinal sitesinden en son sürümünü bulup kendi işletim sisteminize göre vesaire indirebilirsiniz. Bir de Chipset ile alakalı bir problem mi yaşadınız? Çünkü pek soran olmadı şuana kadar Chipset driverını.
1633516736063.png

Mesela bende sadece bunlar yok.

Dosya Ekleri

• 1633516733504.png
    1633516733504.png
    2,8 KB · Görüntüleme: 37
@Eren Turhan

Ağ sürücüsünü biri bana demişti o yüzden dedim ama ben de indirdiğimde drivera ihtiyaç duymadım o yüzden o pek kafanızı karıştırmasın. Chipset driverını sakın otomatik driver yükleyen bir uygulamadan yüklemeyin onu söyleyeyim. Normalde Windows Update sürücüleri otomatik bulur ama bulmadıysa anakartınızın ismini aratarak orijinal sitesinden en son sürümünü bulup kendi işletim sisteminize göre vesaire indirebilirsiniz. Bir de chipset ile alakalı bir problem mi yaşadınız? Çünkü pek soran olmadı şu ana kadar chipset driverını.
Eki Görüntüle 1182005
Mesela bende sadece bunlar yok.

Hayır problem yaşamadım yalnız, ben bir Gaming laptop kullanıcısıyım anakartımın sürücüsü sadece bir örnekti sitede sadece Windows 10 için driverlar bulunuyor. Bu yüzden nasıl kurulum yapacağımı bilmiyorum.
1633517024486.png

Görselde de dikkat ederseniz Windows 10 yazıyor bu sürücüler Windows 11 ile kullanılabilir mi? Asıl sorum bu.

Hayır problem yaşamadım yalnız, ben bir Gaming laptop kullanıcısıyım anakartımın sürücüsü sadece bir örnekti sitede sadece Windows 10 için driverlar bulunuyor. Bu yüzden nasıl kurulum yapacağımı bilmiyorum.
Eki Görüntüle 1182009
Görselde de dikkat ederseniz Windows 10 yazıyor bu sürücüler Windows 11 ile kullanılabilir mi? Asıl sorum bu.
Genel olarak ikisi benzediğinden yüklenebilme ihtimali yüksek ama herhangi bir sıkıntı çıkma ihtimalinden dolayı net bir cevap veremiyorum. Böyle bir konu da buldum ama size önerim bu soru hakkında yeni bir konu açmanız.

Windows 11 yükleme aracıyla yükledim ben. Bende de sormadan direkt dosyalarla yükseltti.

Geri
Yukarı