Windows 11 Vista'ya mı dönecek?

Desteklenmeyen sisteme kurarsanız memnun kalmazsınız bu sadece Windows için geçerli değil her şey için geçerli.

Sızdırılmış sürümü kullandım, 2021'de 21H2 çıkmadan önce Dev, Beta ve Release Preview sürümleri kullandım, 21H2'yi kullandım, Mayıs 2022'den beri 22H2'yi kullanıyorum ve şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. 2015-2021 arası Windows 10'u da sorunsuz kullandım, herkes Windows 10'a kötü, berbat derken.

Windows 11'in Vista'ya döndüğü falan yok. Windows 8 ve 8.1 için de zamanında böyle söylediler ama arayüz farkı dışında her şey Windows 7'yle aynıydı hatta daha iyiydi.

O güncelleme sorunlu bir güncelleme.

@R6n neden beğenmediniz o güncellemede NVIDIA driverları falan sorunlu burada yanlış bir bilgi mi veriyorum araştırmadan tepki vermeyin.

NVIDIA driver sorununu çözeli günler oluyor. Araştırmayan burada sizsiniz. Yeni sürüm driver ile sorun düzeldi.

Her yeni sürüm çıktığında o sürüm için stabil değil, berbat diyenler kadar yorucu bir kesim yok. 2015 yılında Windows 10'un ilk çıktığı zamanı hatırlıyorumda, şuankinden daha farklı değildi insanların söylemleri. "Abi Windows 10 çöp, hiç stabil değil, Windows 8 bile bu kadar kötü değildi." Şimdi aynısı W11 için söyleniyor.

O güncelleme sorunlu bir güncelleme.

@R6n neden beğenmediniz o güncellemede NVIDIA driverları falan sorunlu burada yanlış bir bilgi mi veriyorum araştırmadan tepki vermeyin.
Hangi driver sorunu? Gerçekten bilmiyorum bu arada. Yaşamadığım için araştırma ihtiyacı duymadım.
1665323894280.png
1665324008190.png

Her yeni sürüm çıktığında o sürüm için stabil değil, berbat diyenler kadar yorucu bir kesim yok. 2015 yılında Windows 10'un ilk çıktığı zamanı hatırlıyorumda, şuankinden daha farklı değildi insanların söylemleri. "Abi Windows 10 çöp, hiç stabil değil, Windows 8 bile bu kadar kötü değildi." Şimdi aynısı W11 için söyleniyor.

Hangi driver sorunu? Gerçekten bilmiyorum bu arada. Yaşamadığım için araştırma ihtiyacı duymadım.
Eki Görüntüle 1539673Eki Görüntüle 1539678
Windows 11 22H2 de GPU kullanımını %10 u geçirtmeyen bir hata vardı sanırım. Ancak driver güncellemeleri ile sorunlar düzeltildi. 517.48 bu sorunun çözülmesi için gelen bir güncelleme aynı zamanda.

Stabil değil mi? Windows 10'dan geçeli birkaç ay oluyor. Hiçbir sorununu görmedim şu ana kadar.
Güncelleme: Windows 10'a geri döndüm. Günlük kullanımda bir sorun yok fakat bazı oyunlarda ciddi performans farkı oluyor Ryzen serisi işlemcilerde. Oynadığım oyunlardan birinde olması gerektiğinden çok daha az FPS alıyordum. Şu anda iki katını alıyorum.

Güncelleme: Windows 10'a geri döndüm. Günlük kullanımda bir sorun yok fakat bazı oyunlarda ciddi performans farkı oluyor Ryzen serisi işlemcilerde. Oynadığım oyunlardan birinde olması gerektiğinden çok daha az FPS alıyordum. Şu anda iki katını alıyorum.
Yarı yarıya FPS düşmesi hiç bir oyunda yaşamamıştım. Hangi oyun acaba ve hangi işlemciyi kullanıyorsun?

Geri
Yukarı