Windows 11 vs Windows 10 şu an hangisini kullanmak daha mantıklı?

erdenet

Hectopat
Uzun zamandır Windows 11'e geçmiş bulunmaktayım. Ama doğru mu yaptım, emin olamıyorum. Şu an için sizce hangi işletim sistemini kullanmak daha iyi ve neden?

Uzun zamandır Windows 11'e geçmiş bulunmaktayım. Ama doğru mu yaptım, emin olamıyorum. Şu an için sizce hangi işletim sistemini kullanmak daha iyi ve neden?

Windows 10 artık ölmek üzere can çekişen bir işletim sistemi. Tabii bazıları için böyle olmayabilir ama Windows 11'de de eskisi gibi bug veya çökme vs yok şu anlık.

Intel(R) Core(TM) i5-8265U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz işlemcim, 12 GB ramim, Nvidia GeForce MX110 ekran kartım var. Oyunlarda en iyi performans açısından benim için hangisi daha iyi?

Intel(R) Core(tm) i5-8265U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz işlemcim, 12 GB RAM'im, NVIDIA GeForce MX110 ekran kartım var. Oyunlarda en iyi performans açısından benim için hangisi daha iyi?

Technopat'ta bazı kullanıcılar Forza Horizon da Windows 11'de Windows 10'a göre daha fazla FPS aldıklarını söylüyorlar.

Intel(R) Core(TM) i5-8265U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz işlemcim, 12 GB ramim, Nvidia GeForce MX110 ekran kartım var. Oyunlarda en iyi performans açısından benim için hangisi daha iyi?
Kendim deneyimlemeden kesin bir sey söyleyemem ama windows 10 daha iyi olur diye düşünüyorum. Format atmak zor olmayacaksa veri kaybı yasiyacam endişen yoksa gecebilirsin.

Windows 10 kullanın. 11'de sürücülerinizi depodan tam çekemeyebilirsiniz çünkü. Bizzat yaşamış biri olarak diyorum. Bu arada şimdi cahil arkadaşlar üstüme atlayabilir. Daha derin sürücülerden bahsediyorum. Grafik işlemci falan değil yani.

Windows 10 kullanın. 11'de sürücülerinizi depodan tam çekemeyebilirsiniz çünkü. Bizzat yaşamış biri olarak diyorum. Bu arada şimdi cahil arkadaşlar üstüme atlayabilir. Daha derin sürücülerden bahsediyorum. Grafik işlemci falan değil yani.
Laptopu 2019'da aldığımda Windows 10 kurulu almıştım. Windows 10'u Lenovo'nun kendi sitesinden mi indireyim yoksa Windows'un verdiğini mi indireyim? Ve mesela bazı oyunlar var tamamen saçma şekilde haritada bazı yerlerde 10fps alıyorum. Ne yaparsam yapayım aynı. İşletim sistemi değiştirme fikri bu yüzden aklıma geldi. MTA Sanandreas oynuyorum Gta Sanandreas online hali. Çok ciddi düşük fps ler alıyorum. Bu oyun bukadar sistem gerektirmemesi lazım ki benim bilgisayarım eski bir bilgisayar değil, 2019'da aldım. En azından böyle bir oyunda 10fps de almamalıyım yani. Windows 10'a geçmem oyunlarda böyle sorunlar için yardımcı olur mu? Ve son olarak genel kullanımda hangisi benim bilgisayarım için daha stabil çalışır? Bilgili birine benziyorsunuz, tavsiyeleriniz nedir? Yalnız ne kadar hızlı cevap verirseniz benim için o kadar iyi çünkü verilecek cevaba göre hemen hareket edeceğim. Son olarak, Windows 10'un desteği hangi yıla kadar devam eder? Hangi yıla kadar sıkıntısız kullanabilirim?

Geri
Yukarı