Windows 11 vs Windows 10 şu an hangisini kullanmak daha mantıklı?

Laptopu 2019'da aldığımda Windows 10 kurulu almıştım. Windows 10'u Lenovo'nun kendi sitesinden mi indireyim yoksa Windows'un verdiğini mi indireyim? Ve mesela bazı oyunlar var tamamen saçma şekilde haritada bazı yerlerde 10fps alıyorum. Ne yaparsam yapayım aynı. İşletim sistemi değiştirme fikri bu yüzden aklıma geldi. MTA Sanandreas oynuyorum Gta Sanandreas online hali. Çok ciddi düşük fps ler alıyorum. Bu oyun bukadar sistem gerektirmemesi lazım ki benim bilgisayarım eski bir bilgisayar değil, 2019'da aldım. En azından böyle bir oyunda 10fps de almamalıyım yani. Windows 10'a geçmem oyunlarda böyle sorunlar için yardımcı olur mu? Ve son olarak genel kullanımda hangisi benim bilgisayarım için daha stabil çalışır? Bilgili birine benziyorsunuz, tavsiyeleriniz nedir? Yalnız ne kadar hızlı cevap verirseniz benim için o kadar iyi çünkü verilecek cevaba göre hemen hareket edeceğim. Son olarak, Windows 10'un desteği hangi yıla kadar devam eder? Hangi yıla kadar sıkıntısız kullanabilirim?
O sorun için ayrı konu aç beni etiketle. (Çok ciddi düşük FPS sorununuz için.) Tam adamına geldin şansa bak.

Dediğin sorunu iki işletim sisteminde de yaşamama olanağın var çözümünü ben biliyorum. Ama sen Windows 10 kullan beni dinle.

Windows 10'u kendi sitesindeki medya oluşturma aracıyla ISO olarak edinin ve Rufus ile USB oluşturun.

Windows 10 şu an fişi çekilmesi kolay bir işletim sistemi değil. Microsoft kendi ayağına sıkar öyle bir şey yaparsa.

O sorun için ayrı konu aç beni etiketle. (Çok ciddi düşük FPS sorununuz için.) Tam adamına geldin şansa bak.

Dediğin sorunu iki işletim sisteminde de yaşamama olanağın var çözümünü ben biliyorum. Ama sen Windows 10 kullan beni dinle.

Windows 10'u kendi sitesindeki medya oluşturma aracıyla ISO olarak edinin ve Rufus ile USB oluşturun.

Windows 10 şu an fişi çekilmesi kolay bir işletim sistemi değil. Microsoft kendi ayağına sıkar öyle bir şey yaparsa.
Windows 10'u Lenovonun kendi sitesinden lisanslı indirsem daha mantıklı değil mi? İlk aldığımda da öyle gelmişti zaten. Lisanslı halini bana sunuyorlar.

Intel(R) Core(tm) i5-8265U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz işlemcim, 12 GB RAM'im, NVIDIA GeForce MX110 ekran kartım var. Oyunlarda en iyi performans açısından benim için hangisi daha iyi?

sisteminiz bir parça eski hocam. Bence duruma bakın derim ama Windows 10 bu sisteme daha iyi gider, daha fazla performans verir diye düşünüyorum.

sisteminiz bir parça eski hocam. Bence duruma bakın derim ama Windows 10 bu sisteme daha iyi gider, daha fazla performans verir diye düşünüyorum.
Sistemimin iyi olduğunu iddia etmiyorum bu arada. Bölümüm Bilgisayar Mühendisliği olduğu için laptop gerekiyordu, hayatımda da ilk laptopumu aldığım için ve yaklaşık 10 sene sonra ilk defa bilgisayar aldığım için o heyecanla yanlış bir seçim yaptım. Ama yani o kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum. Ben 10 sene tarihi eser bilgisayar kullandım Hocam.

Sistemimin iyi olduğunu iddia etmiyorum bu arada. Bölümüm bilgisayar mühendisliği olduğu için laptop gerekiyordu, hayatımda da ilk laptopumu aldığım için ve yaklaşık 10 sene sonra ilk defa bilgisayar aldığım için o heyecanla yanlış bir seçim yaptım. Ama yani o kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum. Ben 10 sene tarihi eser bilgisayar kullandım hocam.

estağfurullah hocam yargıladığımı düşünmeyin sadece fikrimi belirttim. Keyifli oyunlar ve keyifli çalışmalar :)

Windows 10'u Lenovonun kendi sitesinden lisanslı indirsem daha mantıklı değil mi? İlk aldığımda da öyle gelmişti zaten. Lisanslı halini bana sunuyorlar.
Lisanslı olacak zaten Windows'tan indirsen de.

Bu arada 10 seneden sonra alacağın laptop konusunda gerçekten çok kötü seçim yapmışsın. Gidip adeta iş sistemi almışsın.

Windows 10 kurulmuştur, hanemize hayırlı olsun.
Lisanslı olacak zaten Windows'tan indirsen de.

Bu arada 10 seneden sonra alacağın laptop konusunda gerçekten çok kötü seçim yapmışsın. Gidip adeta iş sistemi almışsın.
Hocam 10 sene tarihi eser kullandıktan sonra çağ atlamış gibi olduğu için o heyecandan dikkat edemedim ama haklısın, herkes iş laptopu diyor. İdare ediyorum; yine bazı oyunları oynatıyor.

Windows 11 iyi gibi gözükse de eksikleri olan bir işletim sistemi, tamamlanana kadar 10 kullanmak daha mantıklı.

Geri
Yukarı