Windows 11 vs Windows 10

• Konuyu başlatan xbea
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 387
Hocam Windows 11'e geçmeyince kafanıza takılmaz asla hiç farkları yok çünkü. Windows 10'u kullanabilirsiniz rahatlıkla. Ayrıca sıkılırsanız 10'dan yükselterek 11 geçip 10 gün içinde 10'a geri de dönebilirsiniz.

Seninle aynı durumdayken 11 kurdum, açıkçası memnun olmadım. Sürekli olmasa da farklı farklı küçük hatalarla hala karşılaştım. (Animasyonların kasıyormuş hissiyatıyla çalışması, görev çubuğundaki takılmalar, bazen sistemin tamamen kilitlenmesi vs.)

En güncel Windows 11 ile sürücüler kurulu olmasına rağmen bu sorunlardan sonra 23H2'yi bekleme kararı aldım. Yani görselliğe bu kadar önem verip, görsellikte bu kadar sorun yaşatması baya sinir bozucu oluyor. Windows 10'da böyle sorunlar yok ama olsa bile görmezden gelirsin ancak 11'de bu mümkün değil.

Hız ve performans istiyorsan Windows 10 LTSC kur. Görsel güzellik vs. istiyorsan windows 11 kur.
Windows 10 var elimde hocam 16 gb RAM (şu an 8 birkaç güne 16 olacak) ile iyi gider dedim.
@xbea R3 4300U'da kullanıyorum. Merak etme, bir performans kaybını görmedim.
Anladım bilemedim ama hala nedense güvensizlik var bende Windows 11'e.
Hocam Windows 11'e geçmeyince kafanıza takılmaz asla hiç farkları yok çünkü. Windows 10'u kullanabilirsiniz rahatlıkla. Ayrıca sıkılırsanız 10'dan yükselterek 11 geçip 10 gün içinde 10'a geri de dönebilirsiniz.
Bu da mantıklı bir tercih hatta en mantıklısı gibi, böyle yapacağım sanırım en azından görmüş olurum.

Seninle aynı durumdayken 11 kurdum, açıkçası memnun olmadım. Sürekli olmasa da farklı farklı küçük hatalarla hala karşılaştım. (Animasyonların kasıyormuş hissiyatıyla çalışması, görev çubuğundaki takılmalar, bazen sistemin tamamen kilitlenmesi vs.)

En güncel Windows 11 ile sürücüler kurulu olmasına rağmen bu sinir bozucu sorunlardan sonra 23H2'yi bekleyeceğim Windows 11 için. Yani görselliğe bu kadar önem verip, görsellikte bu kadar sorun yaşatması baya sinir bozucu oluyor. Windows 10'da böyle sorunlar yok ama olsa bile görmezden gelirsin ancak 11'de bu mümkün değil.
İşte bende böyle sorunları okudukça soğudum resmen en iyi eski Windows 10 home babadan devam edeceğim.

Hocam çok ciddi zamandır Windows 11 kullanıyorum. Windows 10 gözüme artık tasarım olarak hiç geliyor. Performans açısından ben fark görmedim açıkçası hatta bende 11 çok daha hızlı ve stabil çalışıyordu. En son Windows 10 da saçma grafik sorunlarıyla boğuşuyordum. Ben 11 tavsiye ederim. Kendi gözlemlediğim e doğruluğundan emin olmadığım bir diğer husus ise donanımların 11 le sanki çok daha uyumlu ve hızlı çalıştığı yönünde. En azından kendi cihazımda bunu gördüm ben.

Oyun performansları ve birçok şey birebir aynı. Tek fark Windows 10 genel arayüz kullanımı 1 tık daha seri ama Windows 11'in de görünüm avantajı var. Hangisi hoşunuza gidiyorsa kurun gitsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı