Windows 11, Windows 7'nin Mirasçısıdır

Ben 11'e geçmeyi düşünüyorum ama çok uğraştırır mı bilemedim şimdilik 10 Pro kullanıyorum korsan 11'e geçeyim mi bu işlerden çok anlamıyorum ama yaparım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hız bakımından Windows 7'yi geçti mi? Benim bilgisayarım çok kötü, sizce çıktığında Windows 11 almalı mıyım?

Bu bir beta sürümü, nasıl bu kadar güvenip yorum yaptınız anlamadım. Windows 10 şu ana kadarki en sorunsuz Windows, neden gömdüm onu da anlamadım. Windows 8.1 ve 10 çıktıkları günden bu yana tercihlerim oldu. 10 kaldırmayan bilgisayara 8.1 kurdum. Tamam her bilgisayarda 10 hızlı calismayabiliyor ama donanımdan dolayı Windows'u gömmek yanlış çünkü Windows özgür bir platform.

Bu akşam saatlerinde Net Framework yüklemelerine bir çözüm bulunduğunu gördüğüm anda Windows 11'e geçiş yaptım. Ayarlamalarımı yaklaşık 3 saat önce bitirdim ve 3 saattir işletim sistemini deneyimliyorum.

Bugüne dek kullandığım en iyi 2. Windows olarak adını sıraya yazdırdı. Windows 7'de mevcut olan Aero desteği olsaydı kesinlikle 1. sıraya yerleşecekti. Optimizasyon ve hız bakımından benim gözümde şu anda 7'yi geçmiş bulunmaktadır ki ben forumlarda dolaşan en büyük Windows 10 düşmanı ve Windows 7 fanboyu (Deneyime dayalı bir fanboyluk, körü körüne değil) olabilirim.
An itibarıyla, Windows 10 üzerinde yaşadığım ping ve FPS sıkıntılarının hepsinden kurtulmuş durumdayım. Aynı şekilde animasyon kullanırken çektiğim sıkıntıların da hepsi geçmiş bulunmakta ve sistem olabildiğine seri bir şekilde çalışmakta. Hayranlıkla deneyimlemeye devam ediyorum. Türkçe dil paketi biraz yarım yamalak ama kullanıma engel değil.

Tecrübeli arkadaşlar içinde geçmeyi düşünenlere tavsiyem, anında geçmeleri yönünde olacaktır. Onun dışında normal kullanıcılar RTM sürüm beklemeli bence.
Ek olarak, Windows 10 lisansım olduğu gibi Windows 11'e geçti. Orijinal lisanslı çalışmakta.

Eki Görüntüle 1072683

Hocam, bu kadar yalan söylenmez ya... Övdün övdün bitiremedin, daha tam sürüm çıkmamış. Uyduruyorsun gibi geliyor bana.

Ben çıktığı gibi indirip deneyimlemek istedim fakat 5 dakika sürmedi. Grafik kartımın sürücüsünü bile kuramadım. (6900XT)
Sistemim sürekli donuyordu. Ardından tekrar Windows 10'a geçmek zorunda kaldım. Temiz kurulum yaptıktan sonra da aynı sorunu yaşadım. Tekrar Windows 10 yükledim ama bu defa depolama birimlerimi sökerek yaptım ve düzeldi. Şanslısınız ki herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz.

Bu akşam saatlerinde Net Framework yüklemelerine bir çözüm bulunduğunu gördüğüm anda Windows 11'e geçiş yaptım. Ayarlamalarımı yaklaşık 3 saat önce bitirdim ve 3 saattir işletim sistemini deneyimliyorum.

Bugüne dek kullandığım en iyi 2. Windows olarak adını sıraya yazdırdı. Windows 7'de mevcut olan Aero desteği olsaydı kesinlikle 1. sıraya yerleşecekti. Optimizasyon ve hız bakımından benim gözümde şu anda 7'yi geçmiş bulunmaktadır ki ben forumlarda dolaşan en büyük Windows 10 düşmanı ve Windows 7 fanboyu (Deneyime dayalı bir fanboyluk, körü körüne değil) olabilirim.
An itibarıyla, Windows 10 üzerinde yaşadığım ping ve FPS sıkıntılarının hepsinden kurtulmuş durumdayım. Aynı şekilde animasyon kullanırken çektiğim sıkıntıların da hepsi geçmiş bulunmakta ve sistem olabildiğine seri bir şekilde çalışmakta. Hayranlıkla deneyimlemeye devam ediyorum. Türkçe dil paketi biraz yarım yamalak ama kullanıma engel değil.

Tecrübeli arkadaşlar içinde geçmeyi düşünenlere tavsiyem, anında geçmeleri yönünde olacaktır. Onun dışında normal kullanıcılar RTM sürüm beklemeli bence.
Ek olarak, Windows 10 lisansım olduğu gibi Windows 11'e geçti. Orijinal lisanslı çalışmakta.

Eki Görüntüle 1072683

Hocam Windows 11 çok RAM yiyiyor mu?

Hocam, bu kadar yalan söylenmez ya... Övdün övdün bitiremedin, daha tam sürüm çıkmamış. Uyduruyorsun gibi geliyor bana.

Kullanan biri olarak sallamadığına şahitlik edebilirim, ciddi bir performans artışı var, 43 saniyede açılan PC'im 32 saniyede açılıyor artık.

Geri
Yukarı