Windows 11 yeni key almama gerek var mı?

TheBlein

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İş Sağlığı ve Güvenliği
Merhaba eski sitemimi satıyorum. 30 TL'ye Windows 11 key almıştım şu anda "Windows etkinleştirildi" diyor tam 3 senedir kullanıyorum bu şekilde. Şimdi öğrenmek istediğim şey bu keyler Microsoft hesabınamı kaydediliyor yoksa anakarta mı? Eğer hesaba kaydediliyorsa yeni sitemimde Microsoft hesabım ile oturum açarsam Windows'un etkinleşmesi lazım. Anakarta kaydediliyorsa yeni key alacağım.

Merhaba eski sitemimi satıyorum. 30 TL'ye Windows 11 key almıştım şu anda "Windows etkinleştirildi" diyor tam 3 senedir kullanıyorum bu şekilde. Şimdi öğrenmek istediğim şey bu keyler Microsoft hesabınamı kaydediliyor yoksa anakarta mı? Eğer hesaba kaydediliyorsa yeni sitemimde Microsoft hesabım ile oturum açarsam Windows'un etkinleşmesi lazım. Anakarta kaydediliyorsa yeni key alacağım.

Anakarta kaydediliyor.

Lisans türününüz retail ise Microsoft hesabına kaydedebilirsiniz. Yeni bilgisayara bu mail ile giriş yaptığınızda size şifreyi kullanmak isteyip istemediğinizi soruyor. Eğer OEM key ise, anakarta gömülü olmakta, Microsoft hesabı işe yaramıyor. Yani tamamen lisans türünüze bağlı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-21 150951.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-21 150951.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 27
Anakartta olsa da yeni key almanıza gerek yok ki.
MS hesabınız açıksa kaydoluyordur. Gmail ise bilmiyorum belki kaydetmez. Hiç test etmedim. Ancak Gmail bağlı olanların kafasında şüphe vardı :)

Geri
Yukarı