Windows 11 yükseltmesi zorunlu mu?

• Konuyu başlatan Ybert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 2B

Ybert

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci.
Windows Update kısmında böyle gözüküyor, bu zorunlu olduğu anlamına mı geliyor ve kurarsam sıkıntı çıkar mı, dosyalarım silinir mi?

resim_2022-01-08_203518.png

Ahahah 2030 yılında geçebilirsin daha stabil yaparlar 😄 sallamışsın da sallamışsın. Şu an kullanıyorum herhangi bir sorun yok aksine daha fazla düzeltme yaptılar. Sistemden sisteme değişiyor sistemin zaten yetersiz ise veya az karşılıyorsa zaten hiç geçme bile. Diğer türlü dediğim gibi sistem yetiyorsa "şu an" hiçbir sorun bulunmuyor. Windows 10'dan daha da stabil çalışıyor hatta 20-30 FPS fark bile aldım ben. Millete bir şey söyleyecekseniz adamakıllı bilgilendirme yapın. Direkt olarak geçmeyin yok işte 2023 de geçeceğim diyerek dümdüz akıl vermeyin.

Millet fazladan 20-30 FPS almak için 10k para felan veriyor demek Windows 10'dan 11 geçince donanımları upgrade etmek gerekmiyor. Bu eşi benzeri olmayan bilgiyi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.

Sen bu farkı göster bana ben sana komple sistemimi hediye edeceğim. Sanırım 20-30 FPS farkı Counter Strike 1.5'de aldınız ?

Örnek RTX 2060 ile RTX 3060Ti arasında ki FPS farkı. 20-25 FPS fark var gibi. Ama yok, elinde RTX 2060 olan RTX 3060Ti satın almasın. Büyük embesillik olur. Arkadaşın yaptığı gibi yapın. Windows 11 geçin RTX 2060 ekran kartınız 3060Ti'ye dönüşüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ahahah 2030 yılında geçebilirsin daha stabil yaparlar 😄 Sallamışsın da sallamışsın. Şu an kullanıyorum herhangi bir sorun yok aksine daha fazla düzeltme yaptılar. Sistemden sisteme değişiyor sistemin zaten yetersiz ise veya az karşılıyorsa zaten hiç geçme bile. Diğer türlü dediğim gibi sistem yetiyorsa "Şu an" hiçbir sorun bulunmuyor. Windows 10'dan daha da stabil çalışıyor hatta 20-30 FPS fark bile aldım ben. Millete bir ey söyleyecekseniz adam akıllı bilgilendirme yapın. Direkt olarak geçmeyin yok işte 2023 de geçeceğim diyerek dümdüz akıl vermeyin.

Bilgisayar üzerinde oyun oynamaktan daha önemli işler yaptığım için kurulu düzenim bozulma riski bile benim için yeni çıkmış ve oturmamış bir işletim sistemine geçmemek için yeterli.

Windows 11 bariz şekilde hala beta'dan hallice bir halde. "Şu anki" hali sizin için yeterli ise ne mutlu.
Bir profesyonel olarak Windows 11, 18 ay kadar gündemimde olmayacak. Fazladan 20-30 FPS ile size iyi eğlenceler.

Bilgisayar üzerinde oyun oynamaktan daha önemli işler yaptığım için kurulu düzenim bozulma riski bile benim için yeni çıkmış ve oturmamış bir işletim sistemine geçmemek için yeterli.

Windows 11 bariz şekilde hala beta'dan hallice bir halde. "Şu anki" hali sizin için yeterli ise ne mutlu.
Bir profesyonel olarak Windows 11, 18 ay kadar gündemimde olmayacak. Fazladan 20-30 FPS ile size iyi eğlenceler.

Yanıt verdiğin arkadaş atıp tutmaya çalışmış. 2-3 FPS mi demek istemiş acaba bilemedik, 20-30FPS demesi gerçekten mantık dışı. Bu arada "sistemden sisteme değişir" demiş. Ben de Windows 11 işletim sistemini rahatlıkla kaldırabilecek donanım var. Buna rağmen Windows 10'a göre daha fazla gecikme değerlerine sahip oluyor Windows 11. Bir kaç tane bug gördüm. Bunlardan canımı sıkan en büyük sorun örnek CS:GO oyunu Nvme SSD kurulu olmasına rağmen 50 saniye sonra açılması. Diğer oyunlarımda D disk'inde kurulu. O da SHDD teknolojisine sahip. Windows 10 üzerinde çalıştırdığım zaman oyunlar 1-2 saniye arasında açılıyor. Ama Windows 11'de 30 saniyeyi buluyor; Şimdi burada ki "sistemden sisteme değişiyor" mantığı nedir ? Bir işletim sistemi farklı donanımlara iyi, farklı donanımlara göre stabil değilse stabil değildir demektir. Zaten sen de bundan bahsetmiştin. Ama arkadaş kabul etmiyor. Üzerine yalan söyleyerek 20-30FPS fark olmasından bahsediyor. Tuhaf.

Millet fazladan 20-30 FPS almak için 10k para felan veriyor demek Windows 10'dan 11 geçince donanımları upgrade etmek gerekmiyor. Bu eşi benzeri olmayan bilgiyi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.

Sen bu farkı göster bana ben sana komple sistemimi hediye edeceğim. Sanırım 20-30 FPS farkı Counter Strike 1.5'de aldınız ?

Örnek RTX 2060 ile RTX 3060Ti arasında ki FPS farkı. 20-25 FPS fark var gibi. Ama yok, elinde RTX 2060 olan RTX 3060Ti satın almasın. Büyük embesillik olur. Arkadaşın yaptığı gibi yapın. Windows 11 geçin RTX 2060 ekran kartınız 3060Ti'ye dönüşüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
5700 XT Nitro kullanıyorum. Far Cry 5 de Windows 10 da 80 FPS alıyordum Ultra da. Windows 11 de 115-120 FPS çıktı. 2022 girdik hala daha DAMGA vurmaktan vazgeçmiyorsunuz. Kapılmışsınız bencil furyalarınıza başkalarının dediklerini kaale almıyorsunuz. "Her sistem için geçerli değil" diye belirtmeme rağmen saçma sapan yorumları görmekten midem bulandı.

O zaman öyle belirtmek zorundasın. Sen dümdüz hiçbir açıklama yapmadan geçme etme veya erteleme demişsin. Burada milletin kafasında karışıklık olmaması adına söylüyorum. Geçme etme deniliyorsa adım adım neden?sebepler diye sıralama yapın ki anlamlı olsun.
Yanıt verdiğin arkadaş atıp tutmaya çalışmış. 2-3 FPS mi demek istemiş acaba bilemedik, 20-30FPS demesi gerçekten mantık dışı. Bu arada "sistemden sisteme değişir" demiş. Ben de Windows 11 işletim sistemini rahatlıkla kaldırabilecek donanım var. Buna rağmen Windows 10'a göre daha fazla gecikme değerlerine sahip oluyor Windows 11. Bir kaç tane bug gördüm. Bunlardan canımı sıkan en büyük sorun örnek CS:GO oyunu Nvme SSD kurulu olmasına rağmen 50 saniye sonra açılması. Diğer oyunlarımda D disk'inde kurulu. O da SHDD teknolojisine sahip. Windows 10 üzerinde çalıştırdığım zaman oyunlar 1-2 saniye arasında açılıyor. Ama Windows 11'de 30 saniyeyi buluyor; Şimdi burada ki "sistemden sisteme değişiyor" mantığı nedir ? Bir işletim sistemi farklı donanımlara iyi, farklı donanımlara göre stabil değilse stabil değildir demektir. Zaten sen de bundan bahsetmiştin. Ama arkadaş kabul etmiyor. Üzerine yalan söyleyerek 20-30FPS fark olmasından bahsediyor. Tuhaf.
Ben tüm oyunlar da 20-30 FPS fark var demedim zaten hepsini tek tek test etmedim. Sorulmadan yargılama yapıldığı için ülkemiz de maalesef. Sorulsaydı söyleyecektim. Yüksek grafikli oyun olarak ben Far Cry 5 test ettim Windows 10 da benim sistemim de 80 FPS veriyordu, Windows 11 de 115-120 arası idi. Menüler de olsun diğer bölümler de olsun en ufak gecikmeler olmuyor. Yalansa o zaman sende yalan söylüyorsun? ne kadar rahatça damga vurup yargılıyorsunuz insanları.

Son düzenleme:
5700 XT Nitro kullanıyorum. Far Cry 5 de Windows 10 da 80 FPS alıyordum Ultra da. Windows 11 de 115-120 FPS çıktı. 2022 girdik hala daha DAMGA vurmaktan vazgeçmiyorsunuz. Kapılmışsınız bencil furyalarınıza başkalarının dediklerini kaale almıyorsunuz. "Her sistem için geçerli değil" diye belirtmeme rağmen saçma sapan yorumları görmekten midem bulandı.

O zaman öyle belirtmek zorundasın. Sen dümdüz hiçbir açıklama yapmadan geçme etme veya erteleme demişsin. Burada milletin kafasında karışıklık olmaması adına söylüyorum. Geçme etme deniliyorsa adım adım neden?sebepler diye sıralama yapın ki anlamlı olsun.

Ben tüm oyunlar da 20-30 FPS fark var demedim zaten hepsini tek tek test etmedim. Sorulmadan yargılama yapıldığı için ülkemiz de maalesef. Sorulsaydı söyleyecektim. Yüksek grafikli oyun olarak ben Far Cry 5 test ettim Windows 10 da benim sistemim de 80 FPS veriyordu, Windows 11 de 115-120 arası idi. Menüler de olsun diğer bölümler de olsun en ufak gecikmeler olmuyor.

Tamam anlaşıldığı üzere bilgisizsin. Kusura bakma kimseye bu şekilde bi kelime kullanmam, ama birilerine elle tutulur şekilde bir şey olmadan atıp tutanlara karşı böyleyim. Bak bilgisiz bir arkadaş olduğun belli oldu. Bir kere kullandığın ekran kartının yanında eminim en azından iyi bir işlemci kullanıyorsundur. Git bir bak bakalım bahsettiğin oyunu RX 5700XT ile millet kaç FPS alıyor Windows 10 ile. Sen 80 FPS'den bahsediyorsun. Demek ki senin işlemcin herhalde Intel 4. nesil felan. Ama hangi insan böyle bir ekran kartının yanında 4. nesil Intel kullansın :) Boş boş konuşuyorsun. Belki de kullandığın Windows 10'da bir sorun vardı, ki bir sorun olduğu belli, eğer atıp tutmaya çalışmıyorsan tabii. Lütfen git ilk önce kesinlikle RX 5700XT ekran kartı için Far Cry 5 oyun testlerine bak ultra ayarda. Sonra bi mantık yürüt kendi kendine sor "ben neden 80 FPS alıyorum" diye. Ya bir sorun vardı sen de, ya da atıp tutmaya çalışan birisin. Ama bu kadar emin olarak hala konuşmayı sürdürmen komik. https://www.youtube.com/results?search_query=5700+XT+far+cry+5

Bu arada Windows 10 ile Windows 11 arasında ki oyun performanslarına da bol bol bakmayı unutma.

@system32exec Hala komik olmayı sürdürüyorsun. Bak kendi yazdığın şeylerden alıntı yapıyorum. Burada bile tutarsız davranıyorsun.

1. "Geçme etme deniliyorsa adım adım neden?sebepler diye sıralama yapın ki anlamlı olsun."

2. "Windows 10'dan daha da stabil çalışıyor hatta 20-30 FPS fark bile aldım ben."

3. "Ben tüm oyunlar da 20-30 FPS fark var demedim zaten hepsini tek tek test etmedim."

2. Alıntı yaptığım yorumunda dediğin gibi çok anlamlı olmuş :) Windows 10'dan daha stabil çalışıyor, hatta 20-30 FPS fark var. Neymiş efendim Far Cry 5 oyununda Windows 10 80 FPS ultra alıyormuş, Windows 11 geçmiş 115 FPS olmuş. Bi üşünmeseydin keşke şunları yazmadan önce bahsettiğin ekran kartı ile Far Cry 5 oyunu kaç FPS alıyor YouTube'da test videolarına baksaydın. Kendini ve beni de yordun. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Tamam anlaşıldığı üzere bilgisizsin. Kusura bakma kimseye bu şekilde bi kelime kullanmam, ama birilerine elle tutulur şekilde bir şey olmadan atıp tutanlara karşı böyleyim. Bak bilgisiz bir arkadaş olduğun belli oldu. Bir kere kullandığın ekran kartının yanında eminim en azından iyi bir işlemci kullanıyorsundur. Git bir bak bakalım bahsettiğin oyunu RX 5700XT ile millet kaç FPS alıyor Windows 10 ile. Sen 80 FPS'den bahsediyorsun. Demek ki senin işlemcin herhalde Intel 4. nesil felan. Ama hangi insan böyle bir ekran kartının yanında 4. nesil Intel kullansın :) Boş boş konuşuyorsun. Belki de kullandığın Windows 10'da bir sorun vardı, ki bir sorun olduğu belli, eğer atıp tutmaya çalışmıyorsan tabii. Lütfen git ilk önce kesinlikle RX 5700XT ekran kartı için Far Cry 5 oyun testlerine bak ultra ayarda. Sonra bi mantık yürüt kendi kendine sor "ben neden 80 FPS alıyorum" diye. Ya bir sorun vardı sen de, ya da atıp tutmaya çalışan birisin. Ama bu kadar emin olarak hala konuşmayı sürdürmen komik. https://www.youtube.com/results?search_query=5700+XT+far+cry+5

Bu arada Windows 10 ile Windows 11 arasında ki oyun performanslarına da bol bol bakmayı unutma.
Ahahahahahahahaha demek en mantıklı cevap olur sizin gibiler için.

Ahahahahahahahaha demek en mantıklı cevap olur sizin gibiler için.

Hadi diyelim ikimizde deliyiz. İkimizde kendi bildiğimizi okuyoruz. Canım git YouTube videolarına bak. İstemediğin kadar test videoları var. Farklı farklı kullanıcılar tarafından paylaşılmış. O zaman kim deli kim akıllı belli olur. Önce RX 5700XT Far Cry 5 ultra testlerine bak, tatmin olmazsan bir de Windows 10 vs 11 oyun test sonuçlarına bak. Güle güle...🥺

Yeni konular

Geri
Yukarı