Windows 11'de bazı uygulamalar bulanık

halfhead

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 3100, GTX 1650 GP, Biostar B450MH, Crucial Ballistix CL16 8x2, Netac N535S
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
Netac N535S
Ekran kartı
GTX 1650
Bu sorun OBS'te de vardı ancak şimdi FACEIT'in uygulamasında da olduğunu fark ettim. Windows 11'den kaynaklı bir sorun mu? Uygulamayı kaldırıp tekrar indirdim ancak aynı sorun devam etmekte.

Ekran görüntüsü 2022-07-22 210354.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran ölçeklendirmesinden oluyor. Bende de birkaç uygulama ve pencere bulanık. Windows 10'da da vardı ve Windows 11'e geçtiğimde de vardı. Formtla geçmiştim üstelik. Ölçek ayarı default olarak bende %125 idi. Ben özel ölçeklendirmeden yine %125 olarak ayarladım ve kaydedip oturumdan çıkıp yine giriş yaptım. Bilgisayarı kapatana kadar geçiyor. Ancak ne yazık ki kalıcı bir çözüm değil.

Ekran ölçeklendirmesinden oluyor. Bende de birkaç uygulama ve pencere bulanık. Windows 10'da da vardı ve Windows 11'e geçtiğimde de vardı. Formtla geçmiştim üstelik. Ölçek ayarı default olarak bende %125 idi. Ben özel ölçeklendirmeden yine %125 olarak ayarladım ve kaydedip oturumdan çıkıp yine giriş yaptım. Bilgisayarı kapatana kadar geçiyor. Ancak ne yazık ki kalıcı bir çözüm değil.
Kalıcı çözüm ben bu yöntemle kalıcı çözdüm.

Sorun genelde laptoplarda yaşanıyor. Aygıt Yöneticisi, msinfo32, regedit ve çeşitli sistem açılır pencelerinde ve bazı uygulamalarda eğer standart ölçek menüsünden %125 ölçeklendirme yaparsanız bulanıklık oluyor. Windows 10'da da aynı sorun vardı ve Windows 11'de de aynı sorun var ben bu şekilde çözdüm.

Varsayılan ölçek ayarı yerine özel ölçeklendirme yapıyoruz.

Ayarlar > Sistem > Monitör > Ölçek > Özel Ölçeklendirme > %125 olarak ayarlıyoruz.

Windows, oturumu kapatıp yeniden açmanızı isteyecek. Daha sonra sorun ortadan kalkacak.

Kalıcı çözüm oldu bu bende.

Sorun genelde laptoplarda yaşanıyor. Aygıt Yöneticisi, msinfo32, regedit ve çeşitli sistem açılır pencelerinde ve bazı uygulamalarda eğer standart ölçek menüsünden %125 ölçeklendirme yaparsanız bulanıklık oluyor. Windows 10'da da aynı sorun vardı ve Windows 11'de de aynı sorun var ben bu şekilde çözdüm.

Varsayılan ölçek ayarı yerine özel ölçeklendirme yapıyoruz.

Ayarlar > Sistem > Monitör > Ölçek > Özel Ölçeklendirme > %125 olarak ayarlıyoruz.

Windows, oturumu kapatıp yeniden açmanızı isteyecek. Daha sonra sorun ortadan kalkacak.

Kalıcı çözüm oldu bu bende.
Zaten öyle yapıyorum hocam. Sorunu sadece bilgisayar kapanana kadar çözüyor. Tekrar açtığımda aynı sorunla karşılaşıyorum. Ve özel ölçeklendirme modunda oluyor zaten ayarlarda.

Geri
Yukarı