Windows 11'de CCleaner kullanmak sıkıntı çıkartır mı?

efegumusay

Hectopat
Daha fazla  
Gereksiz dosyaları CCleaner ile siliyordum Windows 10'da ve kayıt defterini de hallediyordu. Windows 11'de nasıl olduğunu bilmiyorum.

Gereksiz dosyaları CCleaner ile siliyordum Windows 10'da ve kayıt defterini de hallediyordu. Windows 11'de nasıl olduğunu bilmiyorum.

Neyi sildigine dikkat ederseniz kullanabilirsiniz, ozellikle Regedit girdilerini. Ama Wise Care 365 daha iyi bir tercih olur.

Eğer hangi dosyanın ne olduğunu biliyorsanız nelerin yer kapladığını görüp boşaltmak için TreeSize kullanabilirsiniz, System volume information, pagefile, hiberfil, swapfile vs. dosyaların ne işe yaradığını bilip SİLMEMENİZ gerektiğini biliyorsanız kendiniz de silebilirsiniz, başlat menüsündeki Windows araçları kısmındaki Windows'un kendi temizlik aracını kullanabilirsiniz, winsxs temizleme komutu var onu kullanabilirsiniz. Ben tarayıcı cachelerini bile elle temizliyorum. Üstelik ayrı klasörde saklandığı için de cookielerim gitmiyor.

Bir de BleachBit programı da iyidir, PureRa güncellenmiyor sanırım. Yalnız BleachBit'te hepsini işaretlemeyin dikkatli olmanız gereken birkaç ayar var.

Geri
Yukarı