Windows 11'de donma oluyor

Aynı sorun bende de var Monster Tulpar 20.3 3060 lı makina win 11 e geçtiğimden beri aynı sorun bende de var iki defa temiz kurulum yapıldı düzelmedi maalesef

CMD'yi açın ve powercfg /duplıcatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61 yazarak entere basın. Bu bilgisayarınızda nihai performans modu açacak. Sonrasında denetim masası>donanım ve ses>güç seçeneklerine gelin ve nihai performansı seçin. Gelişmiş güç ayarlarından işlemci durumunu yüzde yüze çekebilirsiniz. Zaten %100 de aktif olacaktır.

Masaüstünde nihai performans işe yarayabilir fakat laptoplarda bu ters tepebiliyor.

Sorunun windows kaynaklı olduğunu düşünüyorum başka laptopda da yaşadım sorun değil gözardı edilebilir zamanla düzelir diye düşünüyorum .

Başlarda ara ara oluyordu sorun. Şimdilerde sadece bilgisayarı ilk açtığımda ister ilk 10 saniyede olsun ister 5 dakika sonra olsun ilk wifi vs. açma paneline tıklayınca donma oluyor, sonraki süreçlerdeki açmalarda sorun olmuyor.

Bir süre bekleyelim umarın güncellemeler ile sorun çözülür.
Bilgisayarı aldığım yerin yaptığı kuruma güvenmeyerek tekrar kendim resmi yollar ile rufush vs. kullanmadan kurum yaptım. Ona rağmen bu tarz bir şey yaşamam böyle bir donanım için üzücü. Zaten kurulum aşamaları ayrı bir dünya yıllar geçmesine rağmen hala kurulum ekranında sürücüleri manuel yüklemek gerekiyor, tauchpad, wifi driverlerini el ile yüklemek gerekiyor. Microsoftun bu konular ile ilgilenmesi gerekiyor.

Resmen adamlar freedos ile gelen makineleri özellikle uğraştırmak için çaba harcamışlar.

Bu donma sorunları bende de oluyor çözüm araştırdım ama bulamadım herkes temiz kurulum yap diyor. Laptopu aldığımda içinde orijinal Windows 11 HomeSL ile geldi ve 22H2 güncellemesini yaptıktan sonra bahsettiğin bütün donmalar ve sağ alttaki panelin tepki vermemesi gibi sorunlar bende de oluyor bunun yüksek ihtimalle sebebi Windows 11'in hala karasız olması

Bu donma sorunları bende de oluyor çözüm araştırdım ama bulamadım herkes temiz kurulum yap diyor. Laptopu aldığımda içinde orijinal Windows 11 HomeSL ile geldi ve 22H2 güncellemesini yaptıktan sonra bahsettiğin bütün donmalar ve sağ alttaki panelin tepki vermemesi gibi sorunlar bende de oluyor bunun yüksek ihtimalle sebebi Windows 11'in hala karasız olması
Bu sorunlar bende de oluyor. Arada explorer gidip geliyor. Sağ panel ilk açılışta çok uzun süre sonra açılıyor diğer seferlerde de yine yavaş. Windows 11 Geliştirici kullanıyorum, bir kaç sürüm önce bu kadar sorun yoktu. Yine güncelleme ile düzelebilir diye düşünüyorum. Ama yakında format atıp windows 11 ana sürüme döneceğim.

Bu sorunlar bende de oluyor. Arada Explorer gidip geliyor. Sağ panel ilk açılışta çok uzun süre sonra açılıyor diğer seferlerde de yine yavaş. Windows 11 Geliştirici kullanıyorum, birkaç sürüm önce bu kadar sorun yoktu. Yine güncelleme ile düzelebilir diye düşünüyorum. Ama yakında format atıp Windows 11 ana sürüme döneceğim.

Geliştirici sürümler zaten normal ana sürümlerden çok daha fazla hata barındırıyor hatta Windows'dan soğumanıza bile yol açıyor ana sürüme dönmek iyi olur

Geliştirici sürümler zaten normal ana sürümlerden çok daha fazla hata barındırıyor hatta Windows'dan soğumanıza bile yol açıyor ana sürüme dönmek iyi olur
Valla ilk açıldığından beri kullanıyorum sanırım Mayıs olmalı. Hiç geri dönmeyi düşünmedim 10'a. Laptopta kullanmama rağmen böyle sinir krizi geçirtecek bir durum olmadı. Ama biraz kararlı sürümde takılacağım :)

Dostum bahsettiğin şeyler bende de oluyor, problem olduğunu sanmıyorum, Windows ile alakalı bence. Güncellemelerle düzeliyor gitgide, başka yerlerde de takılmalar oluyorken oralar düzeldi zamanla bunlar da düzelir bence. Bende oyundan çıktıktan hemen sonra sağ tık yapınca da oluyor belki sizde de oluyordur, dediğim gibi kafaya takılacak bir şey değil merak etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı