Windows 11’de Dosya Gezgini Açılıyor ve Kapanmıyor

Spursy12

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 Gb
Merhaba,

Bugün bilgisayarımı açtığımda başlat menüsünün Windows 10 şekline dönmüş olması ve hiçbir şeye tıklanılmadığını gördüm. Ayrıca sadece dosya gezginine tıklanıyor. Tıkladığımda da aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi bir pencere geliyor ve pencereyi kapatamıyorsunuz. Bilgisayarın ayarlarına zor da olsa girebildim ve sıfırladım. Ama sonuç değişmedi aynı şekilde sorunlar devam ediyordu. Bu bir virüs müdür yoksa Windows 11 ile ilgili mi anlayamadım. Görev yöneticisini açıp Başlagıç, İşlemler ve Ayrıntılar yazan sekmeleri inceledim ama olağanüstü bir şey göremedim. Bununla ilgili bilgisi olan, neden böyle olduğunu bilen veya daha önce böyle bir durum yaşamış olan var mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

@Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• FB957A79-2A80-414E-A781-220EFB8B42D4.jpeg
    FB957A79-2A80-414E-A781-220EFB8B42D4.jpeg
    145,8 KB · Görüntüleme: 30
  • AD912F0F-90CF-4D7F-875B-1A3ADBD9AEC6.jpeg
    AD912F0F-90CF-4D7F-875B-1A3ADBD9AEC6.jpeg
    277,6 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11'e yükseltme ile geçtiysen böyle durumlar olabilir. Çözmek için bu rehberi deneyebilirsin.

Windows'u sıfırlamışsın fakat ona rağmen işe yaramamış. Sistem geri yükleme de deneyebilirsin.

Şu an en sağlıklı seçenek temiz kurulum gibi gözüküyor.

Windows 11 hala stabil değil. Insider mi kullanıyorsunuz? Güncellemeler yüklü mü? Hala sorun devam ediyorsa bunlardan sonra Windows 10'a dönün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11'e yükseltme ile geçtiysen böyle durumlar olabilir. Çözmek için bu rehberi deneyebilirsin.

Windows'u sıfırlamışsın fakat ona rağmen işe yaramamış. Sistem geri yükleme de deneyebilirsin.

Şu an en sağlıklı seçenek temiz kurulum gibi gözüküyor.
Hocam yeni kurmadım bayadır vardı. Dün bir premier katılımsız indirdim internetten acaba dedim o virüs mü bulaştırdı. Ama yükledikten 10 dk sonra kaldırdım iobit ile. PC’de kaspersky vardı orijinal satın alınmış onunla tarama yaptım 14 adet zararlı buldu. Sildim zararlıları ama yine aynıydı sıfırla yaptım yine aynıydı. Ne olduğunu anlamaya çalışıyorum şuanda. Temiz kurulum yaptım ancak bu virüs belki ağa sızmış olabilir diye düşünüyorum kopyaldığı verilerim olabilir ondan endişelendim biraz belkide temiz kurulum yapmam işe yaramayabilir anakart yazılımına sızmış olabilir gibi gibi uç noktalarda kafamda dönüyor.
Windows 11 hala stabil değil. Insider mi kullanıyorsunuz? Güncellemeler yüklü mü? Hala sorun devam ediyorsa bunlardan sonra Windows 10'a dönün.
güncellemeler yüklüydü insider da açmamıştım.

Geri
Yukarı