Windows 11'de Minecraft çok kasıyor

thelordreturn

Centipat
Daha fazla  
Windows 11 Pro kullanıyorum. Launcher'dan Minecraft indirip oynamak istediğim zaman çok kasıyor mouse hareketleri bile donuyor. 12 GB RAM var bilgisayarda. Geçen sene 4 GB RAM vardı bilgisayarda ve çok rahat oynuyordum oyunu çok hızlı açıyordu ama Windows 11 de hem yavaş açılıyor hem çok kasıyor oynanmıyor. Steam'den çok rahat Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator oynayabiliyorum 0 takılma. Bu donma ve takılma probleminin çözümünü bilen var mı?

İnternette var olan bütün çözümleri denedim Optifine indirdim kurdum tık yok çok fazla fps drop var.
12 gb ram ve r5 m330 ekran kartlı laptop minecraft da fps drop yiyor anlamıyorum bu işi ETS 2 ve ATS de takılma donma hiç bir şey yok. Minecraft'a gelince fps drop yiyor.

@Windows Adam

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    291,8 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    192,3 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    12,4 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    26,9 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    79 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    21,4 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Ekran kartı sürücüleri yüklü ve güncel değil mi?

Ayrıca farklı bir Launcher kullanmayı deneyebilirsin.
Denedim şimdi maalesef aynı sorun devam ediyor birazdan format atıp tekrar deneyeceğim programlar çakışıyor diye düşünüyorum emin değilim. Oldukça can sıkıcı.

Windows 11 Pro kullanıyorum. Launcher'dan Minecraft indirip oynamak istediğim zaman çok kasıyor mouse hareketleri bile donuyor. 12 GB RAM var bilgisayarda. Geçen sene 4 GB RAM vardı bilgisayarda ve çok rahat oynuyordum oyunu çok hızlı açıyordu ama Windows 11 de hem yavaş açılıyor hem çok kasıyor oynanmıyor. Steam'den çok rahat Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator oynayabiliyorum 0 takılma. Bu donma ve takılma probleminin çözümünü bilen var mı?
video ayarlarına gir maks kare hızı gibi bir ayar olacak onu sınırsız yap dene

video ayarlarına gir maks kare hızı gibi bir ayar olacak onu sınırsız yap dene
Ekstradan sürümünüz için optifine kurun (1.16 sürümündeyseniz 1.16 optifine)

Format attım hemen launcheri yükledim hiç bir ek ayar yapmadan işlemcinin içinde ki hd520 ekran kartı ile 60 fps ve üstü alabiliyorum mouse kitlenme falan olmuyor. saniyelik fps düşüş oluyor geri düzeliyor sadece. Öncekinden daha akıcı Bakalım kullandığım programları tekrar kurduğum zaman ne olacak. Yarın haber veririm.

Format atıp yine eskisi gibi bütün programları tekrar kurdum ve minecrafta tekrar girdim intel hd520 dahili ekran kartı ile 70-80-100 fps alabiliyorum fakat fps drop oluyor 1-2 saniye sonra düzeliyor. Fps drobu çözmem lazım.

Gittim pc için game pass aldım belki oyun korsan olduğu için kasıyordur diye orijinalinde kasmaz diye düşündüm fakat Game Pass den indirdiğim minecraft java kasmaya devam etti ama çok ilginçtir ki windows minecraft da hiç kasma yok. Delirecem artık ya tam kafa yemelik. Bir oyun da kasıyor ama aynı oyunun başka versiyonun da kasmıyor çok rahat çok seri oynayabiliyorum Minecraft windows sürümünü java ya gelince ölüyor bilgisayar. Kasmaz diye gittim game pass aldım gene kasıyor gene kasıyor yok mu bunun bir çözümü. Ben sadece rahat rahat keyif ala ala arka planda müziğimi açıp sakin sakin minecraft oynamak istiyorum.

@Recep Baltaş Abi siz bir çözüm biliyor musunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı