Windows 11'de performans kaybı olur mu?

kemaalgram

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu an Windows 10 kullanıyorum. Eğer Windows 11 geçersem oyunlarda nasıl bir performans kaybı yaşarım bilgi verir misiniz?
RX 5500 XT ekran kartı.
Ryzen 5 2600 işlemci.
16 GB RAM.
240 GB SSD.
500 GB hard disk.

Öyle aman aman bir düşüş olacağını sanmıyorum, 1 - 2 FPS, ya FPS'i kazanırsın ya da kaybedersin gibi.

Merhaba arkadaşlar, şu an Windows 10 kullanıyorum. Eğer Windows 11 geçersem oyunlarda nasıl bir performans kaybı yaşarım bilgi verir misiniz?
RX 5500 XT ekran kartı.
Ryzen 5 2600 işlemci.
16 GB RAM.
240 GB SSD.
500 GB hard disk.

Stabil olmaz Windows 11 ile optimizasyon çok berbat
Windows 10'da kalmanı tercih ederim 2025 yılına kadar

Son zamanlarda performans konusunda sıkıntılı güncellemeler geldi 11’e. Bence bir süre daha 10’da kalsanız daha iyi olur.

RX 5500 XT ekran kartı.
Ryzen 5 2600 işlemci.
16 GB RAM.
240 GB SSD.
500 GB hard disk.

İlla FPS artacak diye bir şey yok, illa FPS düşecek diye bir şey yok. Ama şunu diyebilirim: Windows 10 daha stabil ve kararlı çalışıyor. FPS düşse bile çok fazla düşmez.

FPS ya artar ya da azalır sisteme göre değişiyor. Mesela ben ilk sızdırıldığında yüklemiştim Windows 10'dan daha çok stabil çalışıyordu ve o günden bu yana kullanıyorum hiç mavi ekran hatası veya normal bir sorunla karşılaşmadım ama kişiden kişiye değişiyor dediğim gibi.

Geri
Yukarı