Windows 11'den 10'a dönülürse lisans gider mi?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sapphire RX 6650 XT 8Gb Gaming Nitro OC+ // i5 11400F (Stok fan) // Msı B560M Pro-E // Kıoxıa Excerıa G2 (1TB) // GF SERIES GF600 // Msı Vampiric 100R // Lenovo D24-20 // SteelSeries Prime // Xrades 80x30 MaousePad // Windows 11 Pro
Arkadaşlar selam ben sistemimde şu an orijinal Windows 11 Pro Retail kullanıyorum hem görünüş bakımından hem performans bakımından Windows 11'i beğenmediğim için Windows 10'a dönme kararı aldım aklımda birkaç soru var bu soruları yanıtlarsanız beni çok memnun edersiniz.

1.Windows 11'den Windows 10'döndüğümde orijinal lisans gider mi?
2.şu anki kullandığım Windows 11 Pro'dan Windows 10'a döndüğüm zaman Windows 10 Home olarakmı kurulur Windows 10 Pro olarak mı?
3.Windows 10 desteği bittiğinde tekrardan Windows 11'e dönebilir miyim?

@GalaxySal450 hocam sizde yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Arkadaşlar selam ben sistemimde şu an orijinal Windows 11 Pro Retail kullanıyorum hem görünüş bakımından hem performans bakımından Windows 11'i beğenmediğim için Windows 10'a dönme kararı aldım aklımda birkaç soru var bu soruları yanıtlarsanız beni çok memnun edersiniz.

2.şu anki kullandığım Windows 11 Pro'dan Windows 10'a döndüğüm zaman Windows 10 Home olarakmı kurulur Windows 10 Pro olarak mı?

Windows 11'i hiç deneyimlemedim. Bu yüzden pek bir şey diyemeyeceğim. Üzgünüm. :(

Ah be hocam peki bu konulardan kim anlar onu etiketleyebilir misiniz?

Retail key aldıysanız gider. OEM ise gitmez. Home mu Pro mu kuracağınızı siz seçeceksiniz. Windows 10 desteği bittiğinde ne olacağını biz bilemeyiz. Microsoft'a bağlı.

Not: Cevaplarım temiz format için verilmiştir.

2.soru cevabı: Siz zaten Windows 10 Pro ISO'su indirdiğinizde orada seçebiliyorsunuz diye biliyorum emin değilim.
3.soru cevabı: Evet dönebilirsiniz.

Retail key ile de geçebilirsiniz lisansınız gitmez. Windows 10 ISO yüklediğinizde kurulum aşamasında kendiniz seçebiliyorsunuz Home veya Pro diye. Ardından keyinizi biliyorsanız keyinizi girin veya Microsoft hesabınızı girin lisansınız tekrardan aktifleşir zaten.

2.soru cevabı: Siz zaten Windows 10 Pro ISO'su indirdiğinizde orada seçebiliyorsunuz diye biliyorum emin değilim.
3.soru cevabı: Evet dönebilirsiniz.

Peki orijinal key gider mi?

Retail key ile de geçebilirsiniz lisansınız gitmez. Windows 10 ISO yüklediğinizde kurulum aşamasında kendiniz seçebiliyorsunuz Home veya Pro diye. Ardından keyinizi biliyorsanız keyinizi girin veya Microsoft hesabınızı girin lisansınız tekrardan aktifleşir zaten.

Keyimi bilmiyorum maalesef aldığım zaman bilgisayarcı kendisi kurmuştu Microsoft hesabıda yoktu halihazırda kendim Microsoft hesabı kurdum ben keyimi nereden öğrenebilirm.

Retail key aldıysanız gider. OEM ise gitmez. Home mu Pro mu kuracağınızı siz seçeceksiniz. Windows 10 desteği bittiğinde ne olacağını biz bilemeyiz. Microsoft'a bağlı.

Not: Cevaplarım temiz format için verilmiştir.

Temiz format düşünüyorum hocam konudaki bazı hocalarım Retail keyin gitmeyeceğini söylemiş Retail key gider mi gitmez mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı