Windows 11'den 10'a geçerken lisans anahtarı gider mi?

MuradEfe

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600, PNY RTX 3060Ti, 16GB 3600MHz RAM, 1TB M.2 SSD, A520M K V2, 650W PSU
Meslek
Öğrenci(Bilişim)
Anakart
A520M K V2
3 ay önce bilgisayar aldım ve aldıktan 1 hafta sonra Windows 11'e geçtim. Şimdi de Windows 11'in sıkıntılarından dolayı Windows 10'a geçmek istiyorum. Sanırım 2 aydır Windows 11deyim. Yani ayarlardan geri gön tuşu yok. Windows 10 ISO dosyası indirip Windows 10'a geçersem lisans anahtarım gider mi? Şu an Windows 11 Pro var.

Lisans anakarta gömülüyse gitmez, gömülü değilse de aynı lisans anahtarını 10'da da kullanabilirsiniz. Kısacası gitmez.

Lisans anakarta gömülüyse gitmez, gömülü değilse de aynı lisans anahtarını 10'da da kullanabilirsiniz. Kısacası gitmez.

Lisansımın türü kmsymiş ama OEM olanlar gitmiyor diyordu KMS'de de gitmez değil mi?

3 ay önce bilgisayar aldım ve aldıktan 1 hafta sonra Windows 11'e geçtim. Şimdi de Windows 11'in sıkıntılarından dolayı Windows 10'a geçmek istiyorum. Sanırım 2 aydır Windows 11deyim. Yani ayarlardan geri gön tuşu yok. Windows 10 ISO dosyası indirip Windows 10'a geçersem lisans anahtarım gider mi? Şu an Windows 11 Pro var.

Hocam eğer laptopun yanında gelen Windows ise sorun olmaz. Formatlama kısmında ürün anahtarı bile sormuyor orijinal ise.

Gitmez. Fakat Windows 11'de yaşadığınız problemi çözmeniz daha mantıklı.

Çözemiyorum maalesef performans olarak düşüş yaşadım, yazılımsal sıkıntılar yaşadım BIOS'a bile giremiyorum Windows 11 yüzünden Windows 10'a geçmenin çözüm olduğunu duydum kısacası yaşadığım tüm sorunlar Windows 10'da geçiyor deniliyordu.

Hocam eğer laptopun yanında gelen Windows ise sorun olmaz. Formatlama kısmında ürün anahtarı bile sormuyor orijinal ise.

Masaüstü bilgisayarım ilk aldığımda lisansı kendi etkinleştiremiyordu bir video yardımıyla CMD'den etkinleştirdim kendim.

Geri
Yukarı