Çözüldü Windows 11'den 10'a geçerken lisans nasıl korunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
5
Yer
Ankara
Arkadaşlar Windows 10'a geçmek istiyorum. Bilgisayarı ilk aldığımda Windows 11 lisanslı geldi ürünüm. Ben lisansım kaybolmadan 10'a nasıl dönüş yapabilirim bilgisi olan var mı?

Çözüm
Arkadaşlar Windows 10'a geçmek istiyorum. Bilgisayarı ilk aldığımda Windows 11 lisanslı geldi ürünüm. Ben lisansım kaybolmadan 10'a nasıl dönüş yapabilirim bilgisi olan var mı?

Lisansın cihazla beraber geldiyse yani OEM lisans ise hiçbir şekilde gitmez. İstersen Linux falan kur. Sen yeniden Windows kurduğunda bazen açılışta key istiyor bazen istemiyor ama kurulumdan sonra OEM key kendiliğinden aktifleşiyor. Bir şey yapmana gerek yok yani.

Lisansın cihazla beraber geldiyse yani OEM lisans ise hiçbir şekilde gitmez. İstersen Linux falan kur. Sen yeniden Windows kurduğunda bazen açılışta key istiyor bazen istemiyor ama kurulumdan sonra OEM key kendiliğinden aktifleşiyor. Bir şey yapmana gerek yok yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eğer keyiniz OEM ise sıkıntısız korunur fakat Retail ise anahtarı yeniden girmeniz gerekecektir.
Onun dışında Windows 10 ve Windows 11 aynı anahtarları kullanıyorlar.

Eğer keyiniz OEM ise sıkıntısız korunur fakat Retail ise anahtarı yeniden girmeniz gerekecektir.
Onun dışında Windows 10 ve Windows 11 aynı anahtarları kullanıyorlar.
Hocam bilgisayarı direkt olarak açtım Windows 11 kuruluydu, internete bağlayıp kullanmıştım. Microsoft'un sitesinden indiriyorum o halde, teşekkürler.

Açılışta key isterse 10 liralık keyleri kullansam sorun olur mu?

Hocam bilgisayarı direkt olarak açtım Windows 11 kuruluydu, internete bağlayıp kullanmıştım. Microsoft'un sitesinden indiriyorum o halde, teşekkürler.

Açılışta key isterse 10 liralık keyleri kullansam sorun olur mu?
Kullanma. Kendiliğinden senin key'in aktifleşecek zaten.

Dosyaları koruyarak geçiş yapabilir miyim peki?
Pek sağlıklı olmaz. Önermem. Temiz kurulum ile geçseniz daha sağlıklı olur. USB ile. Öbür türlü çok fazla gereksiz dosya kalıntıları kalıyor ve bazı dosyalar çakışarak sistemin kararlı çalışmasını engelliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı