Windows 11'den nasıl 10'a geçilir?

kohaku

Centipat
Daha fazla  
Merhaba yakında internet sitesi üzerinden hazır sistem PC alacağım ve Windows 11 (deneme sürümü olmayan) yani orijinal tam sürüm de alacağım. Açıkçası ben Windows 10 istiyorum ama sitede Windows 10'un tam sürümü yok ve ben de Windows 11 alıp Windows 10'a geçebilir miyim diye merak ediyorum. Önceden Windows 10 deneme sürümü şeklinde alıp key ile tam sürüm yapmayı da düşünmüştüm ama sanırım Windows 11 çıktığı için Microsoft'un kendisinin sunduğu bir key yok. İnternette birkaç site gördüm ama bunlara güvenmiyorum ve korsan yazılımlar kullanmak istemiyorum. Acaba ben mi görmedim Microsoft'un sunduğu orijinal key var mı?

• Eğer söylediğim gibi Microsoft'un sunduğu bir Windows 10 keyi var mı?
  • Eğer yoksa Windows 11 kurulmuş bir PC'den Windows 10'a nasıl geçerim?

YouTube'da videoları var dostum. Windows 10 USB hazırlama ve kurma videolarına bakın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadasim bu videoyu izleyerek donmus bence seninde isine yarar.

Sistemi aldiktan sonra temiz kurulum ile gecebilirsiniz. Bilgisayarda deneme surumu olmayan bir kurulum oldugunu soyluyorsunuz, durum buysa temiz kurulum yaptiginiz vakit yaptiginiz kurulum anakarta gomulmus anahtari kullanip otomatik aktive olmali. Buna ek olarak yenilik oldurmez, sadece temali bir Windows 10 kullaniyor olacaksiniz.

Format atarak Windows 10 a geçebilirsiniz

Sıfırdan kurulum yatıysanız geçilmiyor diye biliyorum eğer yükselttiyseniz öyle bir seçenek var(eski verileri silmemiş olmanız gerekiyor). Ama her halükarda en temizi format atarak win 10 yüklemek.

Sistemi aldiktan sonra temiz kurulum ile gecebilirsiniz. Bilgisayarda deneme surumu olmayan bir kurulum oldugunu soyluyorsunuz, durum buysa temiz kurulum yaptiginiz vakit yaptiginiz kurulum anakarta gomulmus anahtari kullanip otomatik aktive olmali. Buna ek olarak yenilik oldurmez, sadece temali bir Windows 10 kullaniyor olacaksiniz.

Peki birkaç sorum olacak.
1-) Temiz kurulum sadece USB ile mi oluyor yoksa Microsoft'un sitesinden Windows 10 ISO dosyası indirip kurulum yapmak da temiz kurulum olarak sayılıyor mu?
2-) Cevaplarda birisi Windows 10'dan Windows 11'e yükselttiyseniz geçiş olabiliyor ancak sıfırdan kurulum yapılırsa gecilmedigini iddia ediyor. Doğruluğu nedir?
3-) Ve yorumunuzda belirttiğiniz "temalı bir Windows 10" ne oluyor anlayamadım. Gerçek Windows 10 mu geliyor yoksa Windows 10 görünümü geliyor ama Windows 11 sistemi kalıyor mu demek istediniz?

1-) Temiz kurulum sadece USB ile mi oluyor yoksa Microsoft'un sitesinden Windows 10 ISO dosyası indirip kurulum yapmak da temiz kurulum olarak sayılıyor mu?
ISO dosyasini sadece indirdiginizde ve bir USB cihazina yazdirmadiginiz surece, o ISO'yu sadece baglayip, yukseltme yapabilirsiniz. Temiz kurulum icin cihazinizi o ISO ile baslatmaniz ve sifirdan kurulum yapmaniz gerek.
2-) Cevaplarda birisi Windows 10'dan Windows 11'e yükselttiyseniz geçiş olabiliyor ancak sıfırdan kurulum yapılırsa gecilmedigini iddia ediyor. Doğruluğu nedir?
10'dan 11'e gectiginizde evet, 30 gunluk bir sure icindeydi sanirsam, geri donebiliyorsunuz. Sifir bir 11 kurulumunda ise 10'a donus yapmaniz icin temiz kurulum yapmaniz gerek.
3-) Yorumunuzda belirttiğiniz "temalı bir Windows 10" ne oluyor anlayamadım. Gerçek Windows 10 mu geliyor yoksa Windows 10 görünümü geliyor ama Windows 11 sistemi kalıyor mu demek istediniz?
11'den korkmaya ya da kacmaya gerek yok, zaten bir nevi temali bir Windows 10'a benzedigini soylemek istemistim.

Geri
Yukarı