Windows 11'den Windows 10'a geçilir mi?

Şahsi olarak birkaç dil ve ses karıştırıcısı sorunu dışında bir sorun görmedim ki bunlarda güncellemeler sonrası düzeldi, ancak ciddi problemler yaşadığını iddia edenlerde var. Eğer ki benim gibi ofis programları için çift monitör kullanıyorsanız ya da aynı ekran içinde birden fazla dosya açıyorsanız bu konularda Windows 11 daha efektif bir kullanım deneyimi sunuyor. Sürükle bırak gibi özelliklerin olmaması benim açımdan bir eksiklik hissettirmedi. Kişiden kişiye değişir, kullanıp görmeniz daha mantıklı.

Bende 2 gündür fark ettim MP3 dinlerken arada bir 3-5 sn ses kesiliyor tamamen sonra devam ediyor. Denk gelemiyorum ya içerdeyim ya da yanında değilim ama sorun nedir bilmiyorum dinlediğim program Windows 10 da sorunsuz çalışıyordu. Sürücü de öyle.

Peki ben nasıl 11'den 10'a geçerim.

Temiz kurulum yapabilirsin bilgilerini yedeklersin eğer önemli bir şey varsa?

Temiz kurulum için Google da Windows 10 indir diye aratıp kendi sitesinde indirme aracı var onu indireceksin temiz boş bir USB takıp ona download edecek.

BIOS da açılışı boot u yani USB seçip başlatınca kurulum ekranı gelecek. Kurulumu hangi diske kurulacağını vs seçip kurarsın.

Ancak W11'e yükseltme ile geçtiysen geri dön seçeneği varmış galiba belli bir süre mi emin değilim.

Eğer hiç temiz kurulum yapmadıysan YouTube'da Windows 10 temiz kurulum diye aratıp videoları izleyebilirsin.

Geri
Yukarı