Windows 11'den Windows 10'a geçmek

Kairox

Hectopat
RAM
16
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
3050ti
İşlemci
İ5-11320h
İyi günler arkadaşlar. Ideapad Gaming 3 laptop sahibiyim ürün FreeDOS olaral geldi ve ben bir hata yaparak Windows 11 yükledim. Şimdi Windows 10 geçmek istiyorum ama içindeki programlar vs. gibi şeylerin silinmesini istemiyorum KYK'da kaldığım için bilgisayarı baştan kuracak internetim yok bu işlemi en kısa yoldan nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapamazsınız, Programlar,resimleri,video ve belgeleri yedeğe alıp internet kafe'ye ve ya interneti olan bilgisayardan gidip Windows 10 formatı indirip temiz kurulum yapmaktır.

Taşıyabileceğiniz bütün her şeyi varsa D sürücüsüne taşıyın, D sürücüsü yoksa siz yeniden yapılandırıp sürücü kurup oraya atın en az veri gereksinimini bu şekilde sağlarsınız ama programları vs mecbur tekrar kuracaksınız. Tavsiyem internet kullanımının en az olduğu saatte bu işe girişmeniz.

Taşıyabileceğiniz bütün her şeyi varsa D sürücüsüne taşıyın, D sürücüsü yoksa siz yeniden yapılandırıp sürücü kurup oraya atın en az veri gereksinimini bu şekilde sağlarsınız ama programları vs mecbur tekrar kuracaksınız. Tavsiyem internet kullanımının en az olduğu saatte bu işe girişmeniz.

Yapamazsınız, programlar, resimleri, video ve belgeleri yedeğe alıp internet Kafe'ye veya interneti olan bilgisayardan gidip Windows 10 formatı indirip temiz kurulum yapmaktır.

Peki imaj alsam sorun olur mu?

Merhaba 7 günü geçirmediyseniz bu adımları yapabilirsiniz formatsız.

Sırasıyla Başlat > Ayarlar > Sistem > Kurtarma seçeneğini seçin. Açılan ekranda “Geri Git” seçeneğine tıklayın ve Windows 10'a hızlı bir şekilde geri dönün.

Sırasıyla Başlat > Ayarlar > Sistem > Kurtarma seçeneğini seçin. Açılan ekranda “Geri Git” seçeneğine tıklayın ve Windows 10'a hızlı bir şekilde geri dönün.
Güncelleme ile geçmemiş ki, FreeDOS cihaza temiz kurulum yapmış bu şekilde dönemez.

Sırasıyla başlat > ayarlar > sistem > kurtarma seçeneğini seçin. Açılan ekranda “geri git” seçeneğine tıklayın ve Windows 10'a hızlı bir şekilde geri dönün.

7 günlük bir kullanımla pişman olmazsın ama güzel öneri.

Geri
Yukarı