Windows 11'den Windows 10'a geçtikten sonra çözünürlük farklı geliyor

• Konuyu başlatan Its
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 302

Its

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
Acer Aspire A715-75G
İşlemci
intel core i5
Merhaba. 3 gün öncesine kadar Windows 11 kullanıyordum fakat FPS sorunları sebebiyle Windows 10'a geri dönmek zorunda kaldım. Her neyse sıfırladıktan sonra çözünürlük değişmiş gibi oldu anlamadım önceden böyle değildi. Her şey çok küçük geliyor. Aşağıda 2 tane fotoğraf bıraktım. Yardım edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• resim_2023-03-20_001424073.png
    resim_2023-03-20_001424073.png
    593,9 KB · Görüntüleme: 77
  • resim_2023-03-20_001740159.png
    resim_2023-03-20_001740159.png
    60,9 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleyen: Moderatör:
Resimlerden bir şey anlamadım.Nasıl küçük geliyor ?
Örneğin Minecraft'ta ayarlarım aynı olmasına rağmen alttaki envanter önceki haline göre çok küçük. Anlatması biraz zor mesela masaüstü uygulamaları o kadar küçük değildi. Aynı olmasına rağmen

Görüntü ayarlarından ölçeklendirmeyi değiştirmenizi söylemişler zaten size, ben de aynısını öneriyorum.

Görüntü ayarlarından ölçeklendirmeyi değiştirin, video sürücülerini kontrol edin.
Ölçeklendirme değiştirdim fakat ya çok büyük ya daha da küçük oluyor aynı çözünürlüğe bir türlü ulaşamadım sürücülerde herhangi bir sorun yok.

Minecraft'ın menüsünden degiştirebiliyor.
Değiştirirsem her şey çok büyüyor. Yani önceki çözünürlüğe ulaşamıyorum

Son düzenleme:
Ölçeklendirme değiştirdim fakat ya çok büyük ya daha da küçük oluyor aynı çözünürlüğe bir türlü ulaşamadım sürücülerde herhangi bir sorun yok.

Değiştirirsem her şey çok büyüyor. Yani önceki çözünürlüğe ulaşamıyorum

Siz Windows'un görüntü ölçeklendirmesini değiştirdiğinize emin misiniz? Minecraft içinden ayar yapmaya çalışıyor olabilir misiniz?

Geri
Yukarı