Windows 11'e geçilir mi?

Ryzen 7 5800H kullanıyorum. Blender olsun Unity olsun. Ağır şeylerde bir soruna rastlamadım. Mavi ekran almadım. (1 hafta oldu kuralı.)

Bende i5 11400F ile kullandım bende mavi ekran almadım hatta ben HDD ile kullanmama rağmen sorun yaşamadım. Son nesiller sıkıntı yaratmıyor. Ama biraz eskiler sorun çıkarıyor. Veya sorun değil de takılmalar olabiliyor. Bende R3 3100 var ekstradan desteklediği halde ve SSD olduğu halde i5'den biraz düşük performans gösterdi.

Ryzen'i 1. elden tecrübe ettiğim için yazdım. AMD'nin güncel neslinde bir sıkıntı yok. En azından 5800H için konuşuyorum. Yani AMD diye yüklemek isteyipte tereddütte kalanlar düşünmesin fazla.

Ryzen'i 1. elden tecrübe ettiğim için yazdım. AMD'nin güncel neslinde bir sıkıntı yok. En azından 5800H için konuşuyorum. Yani AMD diye yüklemek isteyipte tereddütte kalanlar düşünmesin fazla.

Yani aslında şöyle söyleyeyim ben Windows 11'i daha sızdırılmış versiyondan beri kullandım i5 11400F ile. Ama ekran kartı sürücüsünü Windows 11 versiyonunu yükleyince ekran kartı görüntü kesti servise gitti. Gerçi sıkıntı yok denilip geri geldi bilmiyorum şu an durumu ne. Yani en az 3 ay daha beklenmeli bence.

8. nesil Intel işlemcim var ve geçtim. 1 ay küsurdür kullanıyorum ve gayet memnunum. Sisteminiz SSD'li ise geçmeniz taraftarıyım.

Bende R3 3100 olan sistemde SSD vardı SATA SSD. Kullandım ama HDD olan i5 11400F sistem kadar performansı olmadı maalesef.

Zaten tr de geçen %30-40 kisi var tmp 2.0 istiyo güvenli ön yükleme istiyo ulan 2019 sistemli makinada tmp yok sen ne diyon islemci firmalarıda noluyozz dedi zaten
10 yıldır aynı laptop u kullanan ben:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten TR de geçen %30-40 kisi var tmp 2.0 istiyor güvenli ön yükleme istiyor ulan 2019 sistemli makineda tmp yok sen ne diyorsun işlemci firmaları da noluyozz dedi zaten.
10 yıldır aynı laptopu kullanan ben:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama ben ASUS A320M-F anakarta yükledim hem de tom 2.0 vardı. Ama MSI B450 Tomahawk anakartta yok. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı