Windows 11'e geçilmeli mi?

Bir forum açmıştım ama çok kavgayla dönmüş arkadaşlar Windows 11'e geçtim dün güncelleme yapmadan önce kasmıştı ama bir güncellemeleri yapayım belki ondan sonra düzelir diye güncelleştirmeleri yaptım ve şu an bir sıkıntım olmadan kullanıyorum ama daha yeni yükledim dediğim gibi bir sıkıntım olursa zaten flashımda temiz kurulum için Windows 10 var istesem direk geçerim ama şu aralar yazılımlada uğraşıyorum ve Windows 11'in tasarımları falan çok hoşuma gitti yani benim bilgisayarım ortalama bir bilgisayar ama oldukça rahat kullanıyorum şu anda bana yardımcı olan ve fikirlerini sunup bana yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

Ee son durum nedir? Günlük kullanım, internet, youtube vb. ve single player oyun oynuyorum. Acer Nitro 5, 11.nesil i5, 32Gb ram, SSD, RTX3060 var. Yayın falan yapmıyorum, sadece günlük internet ve single oyun. Geçmeli miyim 11'e? :)

Ee son durum nedir? Günlük kullanım, internet, YouTube vb. ve Single Player oyun oynuyorum. Acer Nitro 5, 11.nesil i5, 32 GB RAM, SSD, RTX3060 var. Yayın falan yapmıyorum, sadece günlük internet ve Single oyun. Geçmeli miyim 11'e? :)

Vallahi kanka geçebilirsin senin PC benimkindende yüksek Windows 11'i ilk yüklediğinde kasacak ama güncellemelerini yapınca Windows 10 gibi kullanacaksın ama bana Windows 11 daha hızlı geldi ve tasarımları da çok hoş durdu oyun durumunu soracaksan FPS düşmesi kesinlikle yaşamadım hatta 10 FPS daha fazla aldım diyebilirim ama tercih senin.

İyice batırmışlar. Bir yazı yazsam en az 3 sayfasını hatalar doldurur. 22H2 derlemesinde başlat menüsündeki uygulama menüsünü fare tekerleğiyle sürükleme animasyonu bazen 60Hz monitor kullanıyormuş gibi hissettiriyor. Spotlight ya da manuel olarak arka plan değiştirme sonrası ekran titriyor (flickering). Windows animasyonlarını kapatınca düzeliyor da ne anladık bu işten? CPU kullanımı ASUS Armoury Crate, MSI Center, NVIDIA Yer paylaşımı ve Lenovo Vantage'de yanlış gösteriliyor, örneğin görev yöneticisinde %80 CPU kullanımı bu 4 yazılımda %3-5 olarak gösteriliyor. Hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayar ile test ettim. Aynı hatalar iki platformda da mevcut. Durmadan hata çıkıyor, 2025'e kadar Windows 10 kullanmak şu an için en mantıklısı.

İyice batırmışlar. Bir yazı yazsam en az 3 sayfasını hatalar doldurur. 22H2 derlemesinde başlat menüsündeki uygulama menüsünü fare tekerleğiyle sürükleme animasyonu bazen 60Hz monitor kullanıyormuş gibi hissettiriyor. Spotlight ya da manuel olarak arka plan değiştirme sonrası ekran titriyor (flickering). Windows animasyonlarını kapatınca düzeliyor da ne anladık bu işten? CPU kullanımı ASUS Armoury Crate, MSI Center, NVIDIA Yer paylaşımı ve Lenovo Vantage'de yanlış gösteriliyor, örneğin görev yöneticisinde %80 CPU kullanımı bu 4 yazılımda %3-5 olarak gösteriliyor. Hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayar ile test ettim. Aynı hatalar iki platformda da mevcut. Durmadan hata çıkıyor, 2025'e kadar Windows 10 kullanmak şu an için en mantıklısı.
Vaz geçiyorum her akşam bu olumsuzlukları okudukça hocam :)

İyice batırmışlar. Bir yazı yazsam en az 3 sayfasını hatalar doldurur. 22H2 derlemesinde başlat menüsündeki uygulama menüsünü fare tekerleğiyle sürükleme animasyonu bazen 60Hz monitor kullanıyormuş gibi hissettiriyor. Spotlight ya da manuel olarak arka plan değiştirme sonrası ekran titriyor (flickering). Windows animasyonlarını kapatınca düzeliyor da ne anladık bu işten? CPU kullanımı ASUS Armoury Crate, MSI Center, NVIDIA yer paylaşımı ve Lenovo Vantage'de yanlış gösteriliyor, örneğin görev yöneticisinde %80 CPU kullanımı bu 4 yazılımda %3-5 olarak gösteriliyor. Hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayar ile test ettim. Aynı hatalar iki platformda da mevcut. Durmadan hata çıkıyor, 2025'e kadar Windows 10 kullanmak şu an için en mantıklısı.

Hocam 60Hz monitör kullanıyorum ama nasıl diyeyim göz alışkanlığımı desem bilemedim ama bir tek bendemi olmadı böyle hatalar.

Geri
Yukarı