Windows 11’e Geçmeniz İçin 11 Sebep

Tek artısı DirectStorage. Geri kalanı klasik çöp bidonu.
Bunu Windows'la yaptığında makineyi eline alırsın:

1644260930078.png

Forumda o kadar konu açıldı neredeyse çoğunda mesaj olarak sordum ve hepsi kurma dedi. Çoğunluk aynı şeyi diyorsa haklı oluyor genelde.

Geçmemek için sebepleri söyler misiniz? Ben 1 tane küçük bir bug gördüm bir ara onun dışında bir problem yok. Siz ne zaman geçmemimizi öneriyorsunuz peki? Şuan için geçilmez belki ama büyük güncellemelerden sonra geçilebilir hale gelir diye düşünüyorum. Bana göre şuan geçilir ama öneriler benim dediğim gibi değil.
1- Sağ tık menüsü bazı yerlerde yok.
2- Taskbar hareket etmiyor.
3- Farklı kurulumlarda bile farklı performans veriyor.
4- Ortalanmış Windows tuşu resmen Windows tarihine hakaret.
5- Windows 10'la aynı çekirdek sürümünde.
6- Daha karman çorman ayarlar.
7- Arayüz kararlı değil.
8- Dosya konumunu aç yok.
9- Microsoft hesabı zorunluluğu.
10- W10'deki bildirim merkezi ikiye bölünmüş.
11- Yeni explorer.exe'de bazı seçenekler yok.
12- Taskbar küçülmüyor.
13- Başlat menüsü kocaman.
Tek artısı DirectStorage. Geri kalanı klasik çöp bidonu.
Bunu Windows'la yaptığında makineyi eline alırsın:

Eki Görüntüle 1298717
Onun da Windows 10'a geleceği duyurulmadı mı zaten?

Geçmemek için sebepleri söyler misiniz? Ben 1 tane küçük bir bug gördüm bir ara onun dışında bir problem yok. Siz ne zaman geçmemimizi öneriyorsunuz peki? Şuan için geçilmez belki ama büyük güncellemelerden sonra geçilebilir hale gelir diye düşünüyorum. Bana göre şuan geçilir ama öneriler benim dediğim gibi değil.
Windows 11'e geçince daha iyi bir kasa ve hava akışında daha yüksek frekanslarda çalıştırmama rağmen performans düşüklüğü yaşadım. W11 pişmanlıktır.

Eki Görüntüle 1265570

Ben problem yaşamadım. Windows 10'a göre aynı ve daha iyi gibi. Tabii benim gibi düşünmeyebilirsiniz ne istediğimize bağlı bu. Peformansta fark göremedim daha iyide olabilir ama aynı gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı