Windows 11’e geçtikten sonra PUBG'de ses kötü

an3m0n

Kilopat
Yer
Adana/Seyhan
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhabalar. Dün akşam Windows 10 Pro işletim sisteminden Windows 11 Pro işletim sistemine güncelleme yoluyla geçiş yaptım. Kurulum esnasında herhangi bir sıkıntı ve problem yaşamadım. Kullandığım bütün uygulamalar sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüklendikten sonra bütün güncellemeleri yaptım. PUBG oyununa girdiğimde ise bir ses problemi ile karşılaştım. Ve bu problem baya büyük ve önemli. Çünkü düşmanın yerini, silahın nereden sıkıldığını anlayamıyorsun. Oyundaki karakteri ne tarafa çevirirsen o yöndeki sesleri alıyorsun. Yani bir nevi oyunda "HRTF" sistemi çalışmıyor. Fakat ayarlarda "Açık" olarak görünüyor ve ben zaten bu ayarları hiç ellemiyorum. Windows 10 Pro sistemini kullanırken hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Bu konuyla alakalı "PUBG Support" ekibine Ticket attım. Resmi Discord hesabından da hata raporlamasına yazdım bu durumu. Acaba problem Windows 11'de mi var, ya da PUBG'nin Windows 11 uyumsuzluk problemi mi var?

Problemin Video Kaydı Link:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sorun Windows 10'da da olabiliyor. Hatta bizzat başıma geldi ancak 1-2 yıl önceydi sanırım. Windows'un güncellemeleriyle alakalı bir sorundu ve bir güncellemeyi kaldırınca çözülüyordu. Windows 10 için biraz araştırmayla çözüm bulunabilir sanırım ama Windows 11 için bir şey diyemiyorum.

Muhtemelen update ile kurduğun için böyle oldu, ben henüz böyle update ile yükseltip sorunsuz kullanan birisi görmedim. Sadece Windows 11 değil 10 için aynısı geçerli.

1 haftadır sorunsuz kullanıyorum. Şimdiye kadar ISO'ya hiç bulaşmadım. Kullanıcıların %90-%95'i de Windows Update üzerinden geçeceği için Microsoft sorunsuz çalışması için çaba harcıyor.

Sanırım tekrardan Windows 10 sisteme geçiş yapacağım.. Windows 11 çok hoşuma gitti ama bu ses problemi benim için daha önemli. Biraz daha beklemekte fayda var :) Maalesef Windows 11 ile alakalı bir problem..

Geri
Yukarı