Windows 11'e geçtim

Tüm dostlara merhaba Windows 11 kurdum orijinal Windows 10 key vardı kendisi aktif etti 11i developer versiyon olmasına rağmen gayet de stabil Steam'i yükledim çoğu oyunumu yükledim hiçbir problem yaşamadım tüm güncellemleride aldı şu an sorunsuz kullanıyorum ve sorun çıkmaz ise böyle kullanmaya devam edeceğim.

Oyunlarda giriş çıkış ve açılma süreleri daha hızlı gibi geldi.
Programlarda da aynı hissi aldım.
Edge daha performanslı gibi.
Tasarım olarak en başta karışık geldi ama kullandıkça aslında daha basit olduğu anlaşılıyor.
Bazı arkadaşlar Discord çalışmadığını söylemiş böyle bir şey karşılaşmadım gayet de iyi çalışıyor.
Aynı internet olmasına rağmen sanki daha hızlı download ediyor Edge (belki psikolojikde olabilir )
Dark mod gayet hoş olmuş.
Bilgisayarın açılma süresi daha hızlı gibi geldi.

Not: Tabii ki daha developer sürümü son sürüm finalde neleri değiştirirler neleri değiştirmezler bunları göreceğiz ama forumda gördüm arkadaşlar bug doluydu şöyleydi böyleydi ben öyle çok bir bug ile karşılaşmadım.

Denediğim oyunları sıralayım.
GTA IV.
Dying Light.
The Forest.
Tom Raider. (oynadıktan sonra sildim)
CS:GO (oynadıktan sonra sildim)
Zula. (oynadıktan sonra sildim)

Hepsini 40dk civarı oynadım hiçbir problemle karşılaşmadım.

Dosya Ekleri

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    932,5 KB · Görüntüleme: 462
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda geçmenizi önermem. Arayüz dışında her şeyi Windows 10 ile aynı şu an. Windows 10 imajına tema atmışlar şimdilik. İçindeki Windows 10 arayüzü bile duruyor. Daha Windows 11 tam anlamıyla çıkmadı.

Bende diğer 2.ssd 860 evo ya ,Windows 11 Pro Kurdum. Kendiğimden etkinleşti. Birde (tamamen değilsede) Bir çok kısmında arayüz Türkçe oluverdi.

Bana Windows 10 dan daha Hızlı gibi geldi. şimdiye kadar bir sıkıntı yapmadı. Tamda istediğim gibi ,bende açılırken şifre pin falan sormuyor. ben memnunum.

Hatta ana ssd samsung 980 pro ssd den de windows 10 u kaldırıp,Windows 11 kurmayı düşünüyorum. çünkü ofis programları ve kullandığım tüm programlarla, Windows 11 çok daha hızlı çalıştı..Bakalım zaman ne gösterecek.

Dosya Ekleri

• Win_11.jpg
    Win_11.jpg
    71,9 KB · Görüntüleme: 85
Ben de geçmeyi düşünüyorum, sizce temiz kurulum mu yapayım yoksa sistemi mi yükselteyim?

Hocam temiz kurulum yaparsan daha performanslı olur ben öyle yaptım eğer anakartın ASUS ise tmp açman lazım BIOS'dan yoksa hata alırsın bilgin olsun.
FPS değerlerinde nasıl bir artış oldu peki?

Büyük bir artış olmadı Windows 10 ile arasında 10 15 FPS ya oldu ya olmadı.

Evet anakartım ASUS tmp yi açmayı denerim ancak anakartım tmp destekliyor mu bilmiyorum.
Anakartımın modeli: ASUS H81M-apollo1

Tpm yi destekliyor bu anakart ben öyle biliyorum BIOS'dan Advanced ayarlarına gelip tpm yi açabilirsin hocam.
Öncelikle kardeşim bunu nereden yükledin bende yüklemek istiyorum.

~technopat yeni çalışanı

Recep Baltaş dün ISO paylaştı oradan yükledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı