Windows 11'e Microsoft Edge'yi kaldırma özelliği gelir mi?

Tekrar yükler mi peki? yani dediğim gibi "ilerleyen bir windows güncellemesinde tekrar yüklenecek" dedi gerçi ben dosyalardan sildiğimde bunu dedi ama
Tekrar yükler mi peki? yani dediğim gibi "ilerleyen bir windows güncellemesinde tekrar yüklenecek" dedi gerçi ben dosyalardan sildiğimde bunu dedi ama

Denedim, yemedi.

1625432223617.png

Kullanmasan bile arkada is ceviren cop bir tarayici. Ben de sevmiyorum.

Tarayıcının hızlı açılma modu aktif olduğu zaman görev yöneticisinde Microsoft Edge uygulamasını görmeniz gayet doğal. Özelliği kapattığınızda arka planda artık çalışmadığını görebilirsiniz. Ayrıca yıllardır Mozilla Firefox, Chrome, Opera, Vivaldi alternatiflerini kullanmış birisi olarak açık ara en stabil ve hızlısının Microsoft Edge olduğunu söylemek isterim. Muhtemelen ön yargılı yaklaşıyorsunuz. Çünkü sevilmeyecek bir özelliği yok.

Microsoft Edge'i açtıktan 3-4 dakika sonra Laptop'ın fanları resmen isyan ediyor. Bu neden kaynaklanıyordur? Bu hatadan sonra uzun zaman kullanmadım. Herhangi bir güncelleme ile çözüldü mü?

Ben kaldırdım yaramaz bir programdı.
Beta sürümü daha hızlı.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (21).png
    Ekran Görüntüsü (21).png
    344,4 KB · Görüntüleme: 53
  • Ekran Görüntüsü (22).png
    Ekran Görüntüsü (22).png
    345 KB · Görüntüleme: 54
  • Ekran Görüntüsü (24).png
    Ekran Görüntüsü (24).png
    341,9 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Microsoft Edge'yi sevmiyorum bilgisayarımda da boşa yer kaplayıp boşa durduğunu hissediyorum ama Microsoft Edge kaldırılmıyor daha önce denedim ilerleyen zamanlarda ki Windows güncellemelerinde yüklenecek diyor yani resmen zorla kullandırtıyor. Acaba Windows 11'de Microsoft bu inadı bırakıp kaldırma seçeneği getirir mi?

Geek uninstaller gibi programlarla Microsoft Edge ve UWP tabanlı uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Windows Edge tarayıcıyı aşağıda belirtiğim gibi kaldırabilirsiniz.
  • Başlat menüsü simgesini sağ tıklayın ve başlamak için Ayarlar’ı tıklayın . Buradan Uygulamalar> Uygulamalar ve Özellikler’i tıklayın ve listede Microsoft Edge’i (veya arama çubuğunu kullanarak) bulun.
  • Edge yazılımını bulduktan sonra, girişi tıklayın ve kaldırmaya başlamak için Kaldır düğmesine basın . Onaylamak için açılır menüden Kaldır’a tekrar basın. Açık Edge tarayıcılarının kapalı olduğundan emin olun, aksi takdirde kaldırma işlemi devam edemez.
1_microsoft-edge-kaldirma-nasil-yapilir-2020.png

• Edge, kaldırmanız için sizden onay isteyecektir. İşlemi yaparken tarama geçmişinizi silmek istiyorsanız , Göz atma verilerinizi de temizle onay kutusunun kaldırıldığından emin olarak, bunu kabul etmek için Kaldır’ıtıklayın .
2_microsoft-edge-kaldirma-nasil-yapilir-2020.png

Hepsi bu kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı